Po zlom výkone v Lučenci šanca na reparát pod Tatrami
11. marca 2017

Basketbalisti Karlovky ťahajú už sedemzápasovú šnúru prehier. Navyše v poslednom zápase, ktorý odohrali v Lučenci, sa im podarilo dosiahnuť len 46 bodov. Tento zápas bude posledným zo série štyroch na súperových palubovkách. Hráči Karlovky budú chcieť zlepšením výkonom prilákať divákov na domáci stredajší zápas proti Leviciam.

Proti tomu budú hráči klubu BK Svit, ktorí sú momentálne na šiestom mieste v tabuľke a majú istú účasť v play off. Navyše, v domácom prostredí sú nesmierne úspešní. Z 18 zápasov Svit doma prehral len tri a z toho len jeden výraznejším rozdielom. Naposledy odchádzali ich diváci z haly sklamaní v polovici januára, keď nestačili na vedúci tím ligy z Košíc. Odvtedy ťahajú šesťzápasovú domácu sériu výhier.

Basketbalisti Karlovky sa z výhry u hostí tešili naposledy na začiatku tohto roka. Po predĺžení zdolali Nitru. Vzájomné zápasy týchto tímov sú však vyrovnané. Prvý duel tejto sezóny sa hral v Bratislave, hostia v ňom zvíťazili 92:82. Ďalší zápas pod Tatrami sa rozhodol až v predĺžení, opäť boli úspešnejší hráči Svitu, vyhrali 97:87. V treťom meraní síl už zvíťazila Karlovka, v Bratislave triumfovala 91:84.

Napriek dlhšej série bez víťazstvá necestujú hráči Karlovky so zvesenými hlavami. „Máme sériu prehier, súperovi však nedarujeme nič zadarmo. Vieme, v akej forme doma hráva Svit. Veríme, že si napravíme reputáciu po výkone v Lučenci a dokážeme zvíťaziť. Musíme hrať efektívnejšie, ako v poslednom zápase, tam nás zradila práve tá útočná efektivita,“ povedal pred zápasom hráč Karlovky Branislav Brliť.