Podporili sme aj tohtoročnú akciu združenia Zober loptu, nie drogy
06. decembra 2015

Za šport a proti drogám bojovalo takmer štyridsať našich mladých basketbalistov.

Mladí basketbalisti MBK Karlovka sa v sobotu (5.12.) zúčastnili tradičného koncoročného Športového dňa, ktoré organizuje občianske združenie Zober loptu nie drogy. Tentoraz naši dorastenci cestovali do Piešťan, kde sa v tamojšej Diplomat aréne mohli nabažiť športu. A to nielen basketbalu, ale aj hádzanej, futsalu, či vybíjanej. Organizátori pripravili zaujímavý program, ktorého súčasťou boli aj divácke súťaže, tombola, autogramiáda, hudobné vystúpenie, či ukážky basketbalového a futbalového freestyleu.

Vrcholom sobotného programu bol šláger slovenskej ženskej extraligy medzi Piešťanskými Čajkami a doteraz neporazeným tímom Good Angels Košice. Zápas prvého s druhým vyhrali Košičanky pomerom 62:51. "Projekt sme podporili účasťou detí z družstiev mladších mini A a B, mladších žiakov, starších žiakov a partnerského tímu Gabbo Senec," priblížila po akcii šéftrénerka minibasketbalu a trénerka starších žiakov Denisa Zambová.

Okrem nej sprevádzali celkovo 37 basketbalistov aj tréneri Maroš Helmecy, Ľubka Fáberová, Monika Páleníkova, a Ľubor Tománek. MBK Karlovka bola tak najpočetnejšou klubovou výpravou na akcii.

IMG_2205

"Mini-zverenci" Denisy Zambovej sa ukázali aj v exhibičnom zápase proti družstvu BSC Bratislava. "Prehrali sme síce o osem bodov, do hry sme ale zapojili každého z našich 24 hráčov a ukázali sme veľkú bojovnosť. Ostatné decká na akcii tak mohli vidieť krásy basketbalu," konštatovala spokojná trénerka. Odmenou za aktívnu účasť nielen pre jej zverencov bola sladká torta.

"Ďakujeme vedeniu občianskeho združenia Zober loptu, nie drogy za pozvanie a organizáciu príjemného športového dňa v krásnom prostredí Diplomat Arény v Piešťanoch, ako aj za celoročnú finančnú podporu činnosti našej mládežníckej basketbalovej pyramídy a MiniBasket centier. Rovnaká vďaka im patrí aj za produktové partnerstvo pri organizácii našich klubových podujatí pre mladé športové nádeje ako Hýbeme svetom, MiniBasket liga a Basketland Camp, ktoré v rámci svojich možností v roku 2015 podporili. Ďakujeme a dúfame, že aj v roku 2016 sa bude spolupráca občianskych združení MBK Karlovka a ZLND naďalej rozvíjať." praje si šéftréner MBK Karlovka Fero Kubala.

Okrem kultúrneho a športového programu zaujala naše deti aj socha piešťanského Barlolamača, ktorý je symbolom uzdravujúcej sily piešťanských kúpeľov. "Pred večerným zápasom sme sa prešli po meste, zavítali sme aj na tamojšie vianočné trhy. V hale bola výborná atmosféra, ktorá nás úplne pohltila," povedala D. Zambová a dodala, že spolu s deckami si zápas užili a do Bratislavy sa vrátili síce unavení, no s hodnotnými zážitkami.

(tk, dz, Foto: Denisa Zambová)