4. KOLO MINIBASKET LIGA

Finálové kolo projektu   MBK KARLOVKA MINIBASKET LIGA 2017 mala svoje ukončenie vo Vajnoroch. Dlhoročná spolupráca pomohla znova priniesť minibasketbal aj do Vajnor do  športového areálu pod holým nebom. Pre minibasketbalistov bolo pripravené ihrisko so špeciálnym povrchom a basketbalové koše. Podmienky telocvične sa takto prieniesli na vonkajšie ihriská. Hráči si mohli vychutnávať slnečné počasie pri zápasoch Minibasket ligy. 

img_5809

Tréneri MBK Karlovka Fero Kubala, Robo "Beči" Bečarik a Denisa Zambová sa postarali o program našich najmenších hráčov. Úvod patril driblingovej rozcvičke pod vedením extraliového hráča VŠEMvs Karlovka Bečiho. Nalsedovali zápasy,kde každý hráč bojoval a dôležité body pre svoje družstvo.  Ako vyvrcholenie podujatia boli driblingové súťaže "škrečovanie". Hráči sa snažia vydriblovať čo najviac cukríkov pre svoje družstvo. 

img_5845_0

Minibasket liga má už svoje miesto v kalendári klubu MBK Karlovka. Podujatia sú venované hlavne začínajúcim hráčom, ktorí počas jednotlivých kolách získavajú cenné skúsenosti, ktoré následne využijú v budúcom roku pri ligových zápasoch. Veríme, že sa Karlovke a Minibakset lige podarí pritiahnuť k basketbalu veľa nových nadšencov, ktoí si hru obľúbia a stane sa pre nich súčasťou života. Karlovka podporuje basketbal  detí hlavne v Karlovej Vsi. Taktiež má svoje prípravky v mestských častiach Petržalka, Lamač, Dúbravka, Centrum. 

Pre túto sezónu je Minibasket liga ukončená a víťazom je každé dieťa, ktoré sa jednotlivých kôl zúčastnilo. Projekt bude pokračovať v MBK Karlovka aj v ďalšej sezóne 2017/218. Ďakujeme za podporu a tešíme sa na vás :) 

img_5813


            minibasket_liga_logo_white      00

Minibasketliga je určená pre začínajúcich basketbalistov, ktorí majú radi basketbal.  V telocvični sa stretnú hráči iba z našich 4. MiniBasket centier, ktoré pôsobia pod patronátom MBK Karlovka Bratislava. Cieľom je, aby sa  naši najmladší navzájom spoznali  a získavali basketbalové skúsenosti na spoločnej palubovke. Družstvá medzi sebou odohrajú zápasy a zasúťažia si v zručnostných o pohybových aktivitách, ktoré realizujú bežne na svojich minibasketbalových tréningoch.

4. kolo MiniBasket Ligy 2017

Termín:        24.6.2017 sobota
Miesto:           Vajnory,  ŠPORTOVÝ AREÁL ALVIANO, Rybničná ul. VONKAJŠIE IHRISKÁ
Čas:                 11.00 – 13.00 
Vek. kategória: hráči i hráči ročníka narodenia 2006 a mladší

Pozvané tímy MiniBasket centier MBK Karlovka Bratislava:
1.KARLOVKA
2. PETRŽALKA
3. DÚBRAVKA
4. CENTRUM MESTA

Harmonogram podujatia:

10:45 - 11:00 príchod do športového areálu
11:00 - 11:30 skupinový rozcvičkový ballhandling
11:30 - 12:00  I. kolo zápasov 
12:00 - 12:10 Pohybová súťaž MiniBasket centier
12:10 - 12:20 Zručnostná súťaž MiniBasket centier
12:20 - 12:50  II. kolo zápasov 
12:50 – 13:00  Strelecká súťaž pre zástupcov rodičov z každého z centier
13:00  Záverečné vyhodnotenie, odovzdanie diplomov

Systém súťaženia:

Každý s každým. Zápas trvá 30 minút aj s rozcvičkou. Hrá sa 3x3 (4X4)  na celom ihrisku na malé koše. Výška koša 260 cm, lopta číslo 5. Jedna perióda má 3 minúty hrubý čas. Počet periód je cca 10. Tréner vytvára 3(4) ice, hráči majú rovnaký hrací čas. Striedanie trojíc (štvoríc) je na dohode medzi trénermi. Rozhodcovia a pomocní rozhodcovia sú tréneri, alebo rodičia usporiadateľského MiniBasket centra.

 

Čo si treba doniesť so sebou:

Pre deti:
športové oblečenie, loptu (ak máš doma vlastnú), olovrant , veľa energie a chuti športovať a súťažiť.

Pre rodičov:
Každé z centier zabezpečuje vo svojej dobrovoľníckej réžii občerstvenie všetky tímy. Preto by sme chceli veľmi pekne poprosiť rodičov o niečo vhodné pod zub pre zúčastnené deti. Určite nepohŕdnu domácim koláčikom, ovocím, či niečím chutný podľa Vašej fantázie, chuti, času, či možností. Pochutiny, ktoré pripravíte budú deťom prichystané na občerstvenie v malej telocvični.

Viac informácií o MiniBasketlige: 

http://www.mbkkarlovka.sk

MiniBasketliga 4. kolo - info  podujatie Vajnory 3x3 - 24.6.2017

 Deti ako aj ich rodičia sú srdečne vítaní, TEŠÍME SA NA VÁS!!!  

Pre viac info kontaktujte svojho minibasket trénera, alebo navštívte www.mbkkarlovka.sk :

 Tréneri za MBC Centrum mesta:   

Fero Kubala,  +421 918 863 587, fero@basketland.sk
 Martina Mackovičová, 0902 853 465, martina.mackovicova@gmail.com
Martin Madaj, 0940 258 017, madajmartin73@gmail.com

FOTOGALÉRIA Z MINULÉHO ROKA !!!