Hýbeme svetom December 2013

logo hs na hlavičku

Klub sa preto rozhodol pre realizáciu projektu „Hýbeme svetom 2013“, ktorého cieľom bolo jediné: dostať detí z každej prípravky pod jednu strechu.

MBK Karlovka sa snaží pritiahnuť k basketbalu čo najväčší počet mladých nadšencov. S najmenšími basketbalistami sú tréneri v kontakte prostredníctvom krúžku „Pohybové a loptové hry“ spolu na trinástich školách v Bratislave. Cieľom pohybových a loptových hier je rozvíjať pohybové schopnosti detí a zlepšovať ich pohybové zručnosti.Deti z jednotlivých škôl doteraz nemali šancu stretnúť sa a navzájom si zmerať sily.

Klub sa preto rozhodol pre realizáciu projektu „Hýbeme svetom 2013“, ktorého cieľom bolo jediné: dostať detí z každej prípravky pod jednu strechu.Deti z jednotlivých škôl doteraz nemali šancu stretnúť sa a navzájom si zmerať sily. Klub sa preto rozhodol pre realizáciu projektu „Hýbeme svetom 2013“, ktorého cieľom bolo jediné: dostať detí z každej prípravky pod jednu strechu.

F94B2114

11.12.2013 sa  v telocvični na Majerníkovej stretlo spolu 90 detí z deviatich škôl. Každá škola vytvorila jedno družstvo z detí 1. až 3. ročníka ZŠ. Na začiatku akcie družstvá súťažili medzi sebou v štafetách, počas ktorých im pomáhal ich hlavný tréner a aj kapitán, aktívny hráč MBK. Počas celej súťaže ich povzbudzovali učitelia zo zúčastnených škôl. Tímy zbierali body na jednotlivých stanovištiach.

Najzábavnejší bol pre deti „skupinový skok“ a najnáročnejšou, no zároveň taktiež zábavnou úlohou bola príprava „vianočnej mandarínkovej reťaze“. Športový deň vyvrcholil „prihrávanou“, kde decká ukázali svojho tímového ducha. Akcia „HÝBEME SVETOM“ mala svojich víťazov, a to ZŠ Karloveská, ZŠ Pankúchova a ZŠ Nobelova, no porazený nebol nikto.

Komentár: „Vydarená akcia Hýbeme svetom bola zrealizovaná s cieľom rozhýbať športové svety detí a ukázať im krásy športu a pohybu ako takého. Výsledkom bol rozhýbaný svet nielen detí, ale aj trénerov, hráčov a priateľov klubu MBK Karlovka, a to najmä vďaka naším malým športovcom. Za pomoc pri organizácii ďakujeme partnerom . Tešíme sa na pokračovanie akcie Hýbeme svetom, ktorú chystáme už na jar. Veríme, že sa k nám pridajú aj ďalšie školy,“ zhodnotila podujatie organizátorka projektu a trénerka v Karlovke Denisa Zambová."