Microliga 1.kolo

Microliga odštartovaná. Najmenší hráči odohrali prvé zápasy Microligy v Senci.

micro2

V nedeľné doobedie 26.10.2014 sa odohralo prvé kolo Microligy. Hráči MBK Karlovka a GABBO Senec si medzi sebou zmerali sily v súťažiach a samotnom basketbalovom zápase 3x3.

V rámci rozcvičenia vytvorili tréneri hráčom prekážkové dráhy a štafety. Body sa striedavo udeľovali obidvom družstvám. Po kvalitnom zahriatí, sa začal zápas 3x3 po celom ihrisku. Hráči sa striedali po 3 minútach hracieho času. Trojice hráčov, takto odohrali 36 minút hrubého hracieho času. Znova nasledovali súťaže ako streľba na kôš, či súťaž „škrekčkovanie“. Cieľom hry je získať pre svoje družstvo čo najviac cukríkov. Každý hráč musí počas zbierania cukríkov aj neustále driblovať. Vyzbierané cukríky sú odmenou pre celé družstvo. Po súťažiach znova nasledoval zápas 3x3. V závere doobedia tréneri odovzdali ceny pre zúčastnených a spoločne sa rozlúčili basketbalovým pokrikom.

Komentár trénera MBK Karlovka Denisa Zambová: „Microliga je určená pre decká, ktoré sa zoznamujú s basketbalom. Takouto akciou chceme priblížiť basketbal najmenším, vysvetliť im pravidlá a vytvoriť k danému športu pozitívny vzťah. Zjednodušené pravidlá basketbalu, organizácia hry (3x3), neoficiálni rozhodcovia a aktívna prítomnosť rodičov pri tvorbe podujatia vytvára v hráčoch pozitívne skúsenosti. Tréneri trpezlivo a s radosťou vysvetľujú základné pravidlá hry počas rozhodovania. V súťažiach nikto nemá pocit veľkej prehry, všetci sa spoločne tešia z aktivity. To sú základné charakteristiky podujatia, ktorých sa chceme držať. Filip, Samo, Timo, Mišo, Aleš nás výborne  reprezentovali farby MBKK. Verím, že sa počet hráčov bude v ďalších kolách rozrastať a budeme získavať ďalšie skúsenosti. Touto cestou by som rada pozvala decká z krúžkov Minibasketbalu na ďalšiu akciu.„

Ďalšie kolo Microligy je naplánované v novembri v Bratislave. K družstvu MBK Karlovka a GABBO Senec, by sa malo pridať ešte jedno družstvo. Zápasy odohrajú navzájom proti sebe.


Microliga odštartuje tento víkend v Senci.

Naši najmenší hráči sa budú zabávať basketbalom  26.10.2014 v Nedeľu.
Čo je to Microliga?
Micro basketball je Liga 3 vs.3, kde každé dieťa dostane možnosť hrať rovnako dlhý čas a zažije pritom úspech. Prežitá radosť z úspechu v budúcnosti zaručí, že si basketbal ako šport obľúbi a bude v ňom pokračovať.

Pre koho je určená?
Pre všetky deti, dievčatá/chlapci, narodené v rokoch 2005, 2006 a 2007, 2008. V MBK Karlovka chceme zapájať deti, ktoré chodia na krúžok MINIBASKETBAL, ktorý máme na jednotlivých školách - minibasket a majú záujem súťažiť.

Pozvánka na 26.10.2014 

ÚČASTNÍCI:      GABBO Senec, Karlovka, EISB
MIESTO:            Telocvičňa Slávia Senec, Športová ulica
ZAČIATOK:       9:00 - 12:45  príchod do Senca 8:45, Odchod z BA 8:15  (individuálne/hromadne)

Harmonogram zápasov a súťaží 

9.00-9.50 Karlovka - GABBO Senec
10.00-10.50 Karlovka - EISB
11.00-11.25 Hry zručnosti všetky 3 družstvá
11.35-12.25 GABBO  Senec - EISB
12.30-12.45 Ukončenie, poďakovanie, občerstvenie

 Hrací čas:    Hrá sa 3 vs.3,     3 minúty “running time”, bez zastavenia.

 Priniesť so sebou: Tenisky a športové oblečenie, fľašu na pitie, chuť hrať a  dobrú náladu.

Tešíme sa na Vás Tréneri MBK Karlovka
Nahlasovanie detí na turnaj Micorligy u vašich tréneroch, prípadne u koordinátorky - Denisa Zambová

Informácie na stiahnutie: 1. Kolo Microliga