Microliga 2. kolo

mini

Druhé kolo Microligy v domácom prostrední malo u hráčov veľký úspech. Znova mala Karlovka vo svojom družstve hráčov, ktorí hrali svoje prvé životné zápasy, čo nás veľmi teší. 

Hráči Karlovka, Senca a Interu odohrali 2 zápasy, systémom každý s každým. Hrací čas 3 minúty spôsobom 3x3 na celé ihrisko. Vymenili sme tak približne 10- 12 trojminútových úsekov počas jedného zápasu. Taktiež robili štafetovú súťaž v prihrávaní, driblingu a streľbe na kôš. Nechýbala známa hra "škrečkovanie" počas ktorej môžu hráči získať  cukríky pre svoje družstvo.

 Za družstvo MBK Karlovka nastúpili v microlige hráči z dvoch centier a to centrum Dúbravka a centrum Petržalka. Za Dúbravku prišli hráči hlavne zo ZŠ - Pri Kríži, kde mávame tréningy dva krát do týždňa. Tréningy má na starosti Denisa Zambová a Vlado Michálek.  Z petržalského centra prišli hlavne decká z ZŠ- Dudova, kde trénuje Peťo Ivanovič a Marta Páleniková.

"Spoločne sme vytvorili tím MBK Karlovka kde sme mali 20 hráčov. Naši najmenší zažili atmosféru takéhoto podujatia prvý krát a zahrali si prvé životné zápasy.Tešíme sa záujmu nových hráčov o basketbal a veríme, že sa budeme len rozrastať. Ak by som mala hodnotiť herný prejav, poviem len RADOSŤ, NADŠENIE a CHCENIE. Nič z toho nechýbalo. Ostatné veci dotrénujeme a budeme plnohodnotným súperom pre Inter a Senec", zhodnotila trénerka MBK Karlovka Zambová.

Konečné poradie družstiev v 2. kole Microligy

1. miesto BK INTER
2. miesto GABBO SENEC
3. miesto  MBK Karlovka

Do budúceho kola uvažujeme o možnosti zaradiť za MBK Karlovka samostatné dve družstvá, keďže sme mali naposledy vysokú účasť. Našich hráčov chceme podporovať, aby odohrali čo najviac zápasov a získavali zápasové skúsenosti. Najbližší termín je zimný decembrový. Znova by sme ho odohrali na domácej pôde.

Tešíme sa na ďalšie súboje

mini 2


Microliga tentokrát u nás doma na MBK Karlovka

Naši najmenší hráči sa budú zabávať basketbalom  30.11.2014 v Nedeľu.
Čo je to Microliga?
Micro basketball je Liga 3 vs.3, kde každé dieťa dostane možnosť hrať rovnako dlhý čas a zažije pritom úspech. Prežitá radosť z úspechu v budúcnosti zaručí, že si basketbal ako šport obľúbi a bude v ňom pokračovať.

Pre koho je určená?
Pre všetky deti, dievčatá/chlapci, narodené v rokoch 2005, 2006 a 2007, 2008. V MBK Karlovka chceme zapájať deti, ktoré chodia na krúžok MINIBASKETBAL, ktorý máme na jednotlivých školách - minibasket a majú záujem súťažiť.

2. Turnaj MICROLIGY 2014/2015

Skupiny C

DEŇ: 30. 11. 2014 Nedeľa
ÚČASTNÍCI: Karlovka, GABBO Senec, Galanta  + Inter C
MIESTO: Telocvičňa ZŠ  - Karloveská 61, BA
ZAČIATOK: 9:00 - 12:45

HARMONOGRAM ZÁPASOV A SÚŤAŽÍ

9.00-9.50 Karlovka - GABBO Senec
10.00-10.50 GABBO Senec -  Galanta +Inter C
11.00-11.25 Hry zručnosti všetky 3 družstvá
11.35-12.25 Karlovka - Galanta + Inter C
12.30-12.45 Ukončenie, poďakovanie, občerstvenie

 Hrací čas:    Hrá sa 3 vs.3,     3 minúty “running time”, bez zastavenia.

 Priniesť so sebou:

Tenisky a športové oblečenie
Fľašu na pitie
Chuť hrať a  dobrú náladu

TEŠÍME SA NA VÁS TRÉNERI MBK KARLOVKA

 Nahlasovanie detí na turnaj Microligy u vašich tréneroch, prípadne u koordinátorky: Denisa Zambová 0903 740126 denisa.zambová@gmail.com

Informácie na stiahnutie 2. Kolo Microliga