MINIBASKET LIGA 2015 / 2. kolo

minibasket  2. KOLO MINIBASKET LIGY ÚSPEŠNE UKONČENÉ A POZNÁ SVOJICH VÍŤAZOV.

Prvú februárovú nedeľu sme odštartovali vo veľkom basketbalovom štýle. 2. kolo Minibasket ligy MBK Karlovka organizovala  v domácej telocvični na ZŠ - Majerníkovej 62. Stretli sa tu naše centrá z Bratislavy - centrum Petržalka, centrum Dúbravka, centrum Karlovka. Pre chrípkovú epidémiu nám chýbalo štvrté centrum Vajnory- Rača- Senec. Na 2. kolo sme tento krát pozvali hosť  družstvo Klokani Komárno.

Úvodná rozcvička ballhandligom s trénerom Helmecym a trénerom Ivanovičom pripravila hráčov na zápasy, ktoré sa hrali na polovici basketbalového ihriska. Po dobu 35 minút sa na palubovke vystriedali hráčske trojice z každého družstva. Jedna štvrtina trvala 3 minúty. Takéto "štvrtiny" sme počas jedného zápasy odohrali 8-9.Trénerka Zambová vysvetľuje: " prítomnosť troch hráčov na ihrisku v takýchto detských kategóriach je ideálna. Keďže sú  na ihrisku iba traja, zvyšuje sa pravdepodobnosť každého hráča zapojenia sa so hry. Hráč dostane šancu aktívne hrať a má loptu v držaní. Pre hráčov je to omnoho atraktívnejšie. Keďže hrajú veľmi emotívne a na 100%, doba aktívneho zaťaženia po dobru 3 minút a následne striedanie, je pre daný vek  ideálne."

Druhé kolo malo svojho favorita od prvých zápasov. Družstvo Klokani Komárno držali skóre zápasov pevne vo svojich rukách. Tréner Kajtor môže byť s mladým zverencami spokojný. Naše družstvá z jednotlivých centier v bojovnosti vôbec nezaostávali. Trénerka Páleniková a tréner Ivanovič z centra Petžalka zapojili do hry hráčov, ktorí odohrali svoje prvé životné zápasy. Družstvo sa skladá z prvákov  druhákov. Družstvo z centra Karlovka pod vedením trénera Helmecyho a trénerky Mackovičovej  ukázala svoje kvality a porazila vo vyrovnanom zápase družstvo Petržalky. Na druhom mieste skončilo družstvo centra Dúbravka. Trénerka Zambová a tréner Michálek sú s výkonmi svojich začínajúcich basketbalistov spokojní. V tabuľke uvádzame priebežné poradie družstiev z posledných dvoch kôl.

Centrum 1. kolo/ Body 2. kolo/ Body SPOLU
Vajnory - Senec 8 0 8
Dúbravka 8 7 15
Petržalka 7 5 12
Karlovka 6 6 12
Komárno 8 8

V priebežnom hodnotení je na prvom mieste centrum Dúbravka. Rovnaký počet bodov má centrum Petržalka a centrum Karlovka. Dôležité je však, že sme znova videli veľmi pekné basketbalové zápasy a súťaže družstiev. S pozitívnou energiou a úsmevom na tvári sme pokrikom Karlovka ukončili druhé kolo MINIBASKET LIGY.

Ďakujeme rodičom za skvelú atmosféru, ktorú nám vytvorili. Bez vás by to nešlo.

minibasketliga

Minibasketliga je určená pre začínajúcich basketbalistov, ktorí majú radi basketbal.  V telocvični sa stretnú naše hráči z našich 4 centier, ktoré pôsobia v Bratislave. Cieľom je, aby sa  naši najmladší navzájom spoznali  a získavali basketbalové skúsenosti na spoločnej palubovke. Družstvá medzi sebou odohrajú zápasy a zasúťažia si.

Harmonogram podujatia:

8:30                        príchod do telocvične /zadný vchod školy je vedľa atletického oválu/

9:00 - 9:20           skupinový ballhandling  /kto má, donesie si vlastnú loptu, ostatným požičiame/

11:30 (1-5) KARLOVKA : KOMÁRNO (2-3)DÚBRAVKA : PETRŽALKA

Systém súťaženia: Každý s každým .Zápas trvá 40 minút aj s rozcvičkou. Hrá sa 3x3 (4X4)  na polovici ihriska. Výška koša 260 cm, lopta číslo 5. Jedna štvrtina má 4 minúty hrubý čas. Počet štvrtín je 8 až 10. Tréner vytvára 3(4) ice, hráči majú rovnaký hrací čas. Striedanie štvoríc je na dohode medzi trénermi. Tréner má 1 oddychový čas na celý zápasy.