MINIBASKETLIGA 2014 /1. kolo

minibasket_liga_logo_02  MINIBASKETLIGA

Prvé kolo Minibasket ligy je úspešne za nami. Odštartovali sme kvalitnou ballhandlingovou rozcvičkou pod vedením trénera Maroša a trénera "Kožiho". Nasledovala krátka taktická porada s trénermi centier  Karlovka, Dúbravka, Petržalka, Vajnory- Senec a zápasy sa začali.
Naši najmenší hráči získavali. Hrali sme systém 4x4 na dva koše. Dĺžka jednej "štvrtiny" trvala 4 minúty. Takýchto "štvrtín" sme počas jedného zápasu stihli odohrať 7. Po úvodných zápasoch nasledovala súťaž "škrečkovanie". Družstvá boli rozdelené do 4 rohov a v stredovom kruhu množstvo pokladu v podobe cukríkov. Úlohou hráčov boli driblingom sa dostať do stredu ihriska, zobrať jeden cukrík, driblingom sa vrátiť  späť k svojmu družstvu a podať loptu svojmu spoluhráčovi. Najviac cukríkov získalo družstvo Dúbravky. Následne pokračovali ďalšie zápasy. Do ďalšej súťaže sme zapojili aj rodičov. Súboj rodičia vs. deti v streľbe trestných hodov vyhrali samozrejme deti. Radosť však bola na obdivoch stranách. Aj keď v Minibasket lige ide hlavne o zábavu a radosť zo zápasov a basketbalu, je to naša liga a taktiež máme výsledkovú tabuľku.

Priebežné výsledky po prvom kole:

Centrum 1. kolo -Body
Vajnory - Senec 8
Dúbravka 8
Petržalka 7
Karlovka 6

O výslednom poradí družstiev za prvé kolo Minibasket ligy medzi  Vajonry - Rača  a Dúbravka rozhodol vzájomný zápas. V ďalších kolách budeme body sčítavať a na konci sezóny vyhodnotíme celkového víťaza ligy.

Príjemnú atmosféru pre hráčov vytvorili rodičia, ktorí svoje družstvá náruživo povzbudzovali. Za čo im veľmi ďakujeme. Taktiež patrí vďaka trénerom Marek, Maca, Gabika, Maroš, Peter, Koži a Dizy. Najbližšie kolo nás čaká v Januári.

Fotogaléria

Minibasket liga je určená pre začínajúcich basketbalistov, ktorí majú radi basketbal. V telocvični sa stretnú naše hráči z našich 4 centier, ktoré pôsobia v Bratislave. Cieľom je, aby sa naši najmladší navzájom spoznali a získavali basketbalové skúsenosti na spoločnej palubovke. Družstvá medzi sebou odohrajú zápasy a zasúťažia si.

8:30 príchod do telocvične /zadný vchod školy je vedľa atletického oválu/
9:00 - 9:20 skupinový ballhandling /kto má, donesie si vlastnú loptu, ostatným požičiame/

11:10 (1-4) KARLOVKA : SENEC-VAJNORY- RAČA (2-3) DÚBRAVKA : PETRŽALKA

Systém súťaženia: Každý s každým .Zápas trvá 40 minút aj s rozcvičkou. Hrá sa 4x4 na polovici ihriska. Výška koša 260 cm, lopta číslo 5. Jedna štvrtina má 4 minúty hrubý čas. Počet štvrtín je 8 až 10. Tréner vytvára 4 ice, hráči majú rovnaký hrací čas. Striedanie štvoríc je na dohode medzi trénermi. Tréner má 1 oddychový čas na celý zápasy.