Pohybové a loptové hry v MBKK zabávali sme sa s našimi najmenšími
27. februára 2015

Pohybové a loptové hry v tomto roku po prvý krát na ZŠ - Karloveská v Karlovej Vsi privítali deti z  krúžkov  MBK Karlovka. Ako klub pôsobíme na vybraných školách v rámci krúžku Pohybové a loptové hry. Žiaci 1.  až 4. ročníka navštevujú naše krúžky.
Týmto víkendovým podujatím zapájame decká do športových súťaží. Taktiež majú možnosť spoznať svojich kamarátov z krúžkov na iných školách. Akcia je samozrejme podporovaná hlavne rodičmi, ktorí prejavia záujem a prídu na víkendové podujatie. Majú možnosť vidieť ako pracujeme na krúžkoch a hlavne povzbudiť a stráviť volný čas so svojimi ratolesťami.  Tím trénerov, ktorí pôsobia na krúžkoch, tento krát s nami boli  Gabika, Peťo, Maroš a Denisa,  vytvárali pre decká súťaže a pomáhali pri športových úlohách. Vítaní sú všetci, aj súrodenci, či kamaráti  našich detí z krúžkov.

DSC_0117 DSC_0126

Po úvodnej rozcvičke " na hadov" sme pokracovali  ballhandlingovými cvičeniami s loptu. Zlepšovali sme tým koordináciu pohybov. Štafetové súťaže preverili našu spoluprácu družstva a taktiež  aj schopnosť prehrávať. Nechýbala streľba na špeciálne upravené koše pre deti, ktorými zlepšujeme aj  priestorovú koordináciu. V závere sme si zahrali pohybové hry, nemohla chýbať pohybová hra "bomba". Cieľom  hry je trafiť  volejbalovú loptu - bombu basketbalovými loptami z vymedzeného územia. Proti sebe súťažia dve družstvá.  V závere nemohla chýbať hra "škrečkovanie", počas ktorej dve družstvá súťažia, komu sa podarí vyzbierať najviac cukríkov zo stredu ihriska a driblingom ich priniesť k svojmu družstvu.

Deckám ďakujeme za bojovné výkony, víťazmi boli všetci, ktorí sa zúčastnili. Tešíme sa na ďalšie kolo.