PRAVDA: Hoferica: Musíte mať ciele a ísť za nimi. Basketbal vám to vráti
09. júna 2015

Na začiatku sezóny delil svoj čas medzi basketbal a brigády na stavbách. Na jej konci ho vybral špecializovaný portál Eurobasket.com do najlepšej päťky slovenských hráčov v extralige.

Pivot Lukáš Hoferica má dva metre, váži takmer stodvadsať kilogramov a je najvýraznejšou oporou bratislavskej Karlovky. Aj vďaka jeho výkonom vyhral nováčik Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) pätnásť stretnutí v základnej časti a obsadil šiestu priečku. Karlovka pritom funguje na akademickej báze – takmer všetci hráči sú študenti vysokých či stredných škôl – a spolieha sa len na slovenských hráčov.

Nový začiatok

„Bolo skvelé opäť si zahrať v najvyššej súťaži. Filozofia Karlovky sa mi zapáčila hneď. Do klubu som prišiel v predošlej sezóne, ešte v prvej lige. Vedenie malo extraligové ambície a rozhodlo sa staviť na slovenských hráčov. Extraligový tím je vrcholom kompletnej pyramídy. Vlastných mladých hráčov dopĺňajú talenty, ktoré prídu do Bratislavy študovať. Niektoré kluby majú len pár mládežníckych tímov, prežívajú z roka na rok a točia amerických hráčov. Taká cesta nemá veľkú perspektívu. Budúcnosť je v mládeži a vo výchove z vlastnej liahne. Len tak môžu basketbal a kluby napredovať,“ tvrdí Hoferica.

Viac tu: http://sport.pravda.sk/loptove-hry/clanok/357768-lukas-hoferica-musite-mat-ciele-a-ist-za-nimi-basketbal-vam-to-vrati/