Pred 1. kolom: Karlovka otvorí sezónu v Nitre, dokáže poraziť rivala?
08. októbra 2016

Je to tu! Sezóna  2016/2017 začína a basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava sú už pripravení na svoje prvé tohtosezónne stretnutie. Po tvrdej letnej príprave tam budú môcť „Vysokoškoláci“ zbierať body tvrdej driny z posledných mesiacov.

Nitrania sú súperom, ktorý s Karlovkou zvádzal v minulej sezóne boje o lepšiu východiskovú pozíciu pred play-off. Spolu so Svitom sa tieto dva tímy usilovali o šiestu priečku, vďaka ktorej by sa vyhli silnej a pomerne dominantnej dvojici BC Prievidza a Inter Bratislava. Súboj troch tímov napokon zvládli najlepšie „Svište“, ktoré sa prekvapivou výhrou nad Komárnom v posledných kolách odtrhli a skončili napokon na šiestej priečke a Karlovka vďaka výhre nad Nitrou v závere základnej časti skončila siedma.

Ani jeden z tímov podstatným spôsobom káder pred novým ročníkom nemenil. Aj preto môžeme očakávať, že sa tieto dva tímy budú stretávať v pomerne vyrovnaných súbojoch, ktoré budú pre konečné postavenie v tabuľke veľmi dôležité. To dáva prvému kolu špecifickú, ostrejšiu  príchuť. Ako to ale na palubovkách Slovenskej basketbalovej ligy bude naozaj vyzerať, si pred prvými meraniami síl trúfa povedať len málokto. „Neviem a ani nechcem predpovedať, výsledok nášho prvého ligového zápasu,“ hovorí tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava Peter Ivanovič, ktorý Nitru v príprave samozrejme sledoval.

„Videl som akých mali súperov i ako hrali, ale odhadnúť ich silu v porovnaní s nami je ťažké. Našim cieľom bude podať taký výkon, za ktorý sa nebudeme musieť hanbiť,“ tvrdí nový tréner Karlovky, ktorý opraty prebral do svojich rúk pred touto sezónou. "Najväčšie negatívum boli zranenia hráčov. Ani jeden zápas sme neodohrali v kompletnej zostave. Každý zápas v inom zložení. Jednak kvôli chorobám, ale aj pre zranenia. Niektoré sú aj dlhodobejšie. To ale postretlo všetky tímy," tvrdí o prípravnom období P. Ivanovič.

Ako dodáva, Karlovka si v príprave vyberala skôr takých súperov, ktorí majú väčšiu silu. „Nechceme sa porovnávať so slabšími, či rovnako silnými súpermi. Hľadali sme kvalitnejších súperov, ktorým sme sa snažili vyrovnať, alebo ich dokonca predčiť,“ uzatvára.

Stretnutie Karlovky s Nitrou začína v sobotu o 18:00 v športovej hale

Live prenos si môžete pozrieť tu:
Štatistiky nájdete tu: