Pred 10. kolom: Čaká nás druhý finalista, využijeme zranenia Komárna?
16. novembra 2016

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava pokračujú v nabitom programe, v stredu vyzvú druhého minuloročného medailistu. Po súboji vonku s majstrovskou Prievidzou, prichádza do Bratislavy súper z Komárna, ktorý so VŠEMvs Karlovkou Bratislava odohrá zápas 10. kola. Tretieho medailistu - Inter Bratislava - vyzvú "Vysokoškoláci" už v najbližšom stretnutí sobotu.

Karlovka v poslednom kole nastúpila proti rozbehnutej Prievidzi, ktorá má okrem ťažkých súbojov v Pohári FIBA Európa za sebou aj slušný štart do nového ročníka Slovenskej basketbalovej ligy. Z ôsmich zápasov vydolovali "Baníci" šesť výhier, pričom prekvapivo zakopli vo Svite a nestačili na lídra z Levíc. V prvom vzájomnom ligovom súboji Karlovka prehrala a po ôsmich stretnutiach má na konte tri výhry a päť prehier.

Náš stredajší súper nie je ani z ďaleka v takej forme, trápia ho najmä zranenia na postoch 1 - 2. Pre zdravotné problémy je mimo súťaž Slovinec Boban Tomič, Američan Farad Cobb, no aj slovenský pivot Michal Maslík. Navyše, guard Kori Babineaux musel pre problémy s administratívou opustiť Slovensko a v tohtoročnej edícii SBL sa už neukáže. Komárňania tak rotujú pomerne užšiu lavičku, pričom iba pätica hráčov Komárna nastúpila vo všetkých siedmich doterajších stretnutiach SBL. Aj to mohlo spôsobiť trápenie sa vicemajstra v sobotnom zápase v Spišskej Novej Vsi, kedy sa nedokázali dlho odlepiť od domácich a až v záverečnej štvrtine išli do vyše desaťbodového vedenia. Komárno má tak po siedmich zápasoch bilanciu 4-3. Bodovo ťahá "Obuvníkov" pivot Wayne Langston, ktorý zaznamenal priemerne 16,9 bodu a 6,6 doskoku. Solídnu podkošovú hru Komárna má na svedomí aj dvojica Slovákov Roman Vido (11,6 bodu, 5,6 doskoku) a Andrej Kuffa (8,6 bodu a 3,7 doskoku), ktorým sekunduje forvard Siniša Bilič so 14,4 bodmi a 5,4 dokokmi. 

Napriek všetkým komplikáciám súpera sa hráči Karlovky v prvom rade pozerajú na seba a svoj výkon. Podľa kapitána Michala Kožára majú "Vysokoškoláci" očakávania najmä sami od seba. "A to, že stabilizujeme náš výkon, eliminujeme hluché chvíle a množstvo vlastných nevynútených chýb, ktorými sa uberáme o možnosť hrať vyrovnané zápasy s každým súperom a bojovať o dôležité body do tabuľky. S trénermi sa pripravujeme na každého súpera a jeho hru rozoberáme. Komárno svoj káder síce obmieňa, kostru tímu má ale stabilnú. Musíme dávať pozor na strelcov a následne nedovoliť druhú šancu na skórovanie po doskoku," hovorí slovenský rozohrávač. Práve on je v súčasnosti jedným z lídrov Karlovky s 9,5 bodmi, najlepším strelcom so 14 bodmi je tiež rozohrávač Dalibor Hlivák. 

Práve rozdiel medzi lídrami aktérov nám sľubuje zaujímavý zápas. Uspeje podkošová hra Komárna, alebo rýchlonohí rozhrávači Karlovky? Dozvieme sa to v Športovej hale profesora Rovného už v stredu o 19:00!