Pred 11 kolom: Pomôže David Abrhám k dôležitej výhre vo Svite?
06. novembra 2015

David Abrhám "premaródoval" osem zápasov, po návrate však odohral dva solídne duely. Pomôže Karlovke k dvom bodom na východe?

V sobotu večer štartuje A-tím VŠEMvs Karlovka Bratislava druhú štvrtinu svojho programu v základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy. Hráčov čaká dlhá cesta a zápas na palubovke Iskry Svit. Stretnutie 11. kola má pre oba celky punc vysokej priority. Ide totiž o priamy súboj o šieste miesto. Oba kluby nazbierali v doterajšom priebehu 11 bodov, Svit pritom odohral o jeden zápas viac.

Pred týždňovou pauzou, spôsobenou voľným žrebom, sa do dresu Karlovky vrátil 19 ročný krídelník David Abrhám, ktorý musel pre zdravotné problémy vynechať úvodných osem stretnutí ligy. "David bral zo začiatku sezóny antibiotiká a veľmi nám chýbal. Rovnako odišiel Marek Doležaj, ktorý by mohol hrávať aj 20 - 25 minút za Áčko. To nás trochu zabrzdilo," hovorí o probléme v rotácii tréner Milan Černický.

David Abrhám sa po dlhej pauze bez basketbalu vrátil vo veľkom štýle. Hoci Karlovke sa nepodarilo vyhrať zápasy s Košicami a Interom Bratislava, mladík vsietil 11, respektíve 17 bodov. Na Pasienkoch si navyše vypýtal 6 faulov a pridal 4 doskoky. "Bol som chorý celkom dlho a akonáhle som mohol, začal som postupne trénovať, nech sa do toho znovu dostanem. Nijak špeciálne som sa ale nepripravoval. Na môj prvý zápas v tejto sezóne sme sa s tímom chystali rovnako, ako na všetky ostatné zápasy," približuje David.

Úvod sezóny preňho nebol vôbec príjemný. Okrem choroby sa musel na svojich spoluhráčov pozerať bez dresu. "Každý hráč, ktorý nemôže nastúpiť, by sa najradšej videl na palubovke," hovorí. "Je to dosť nepríjemný pocit najmä keď sa tvojmu tímu v určitej časti zápasu nedarí. Nemôžeš im pomôcť ani zasiahnuť do hry," vysvetľuje odchovanec Karlovky.

Ako ale dodáva coach Černický: "To je už za nami. Pevne verím, že teraz pôjdeme hore."

(tk)