Pred 11. kolom: Prvé derby na Interi, Hofo premiérovo naostro proti bývalým spoluhráčom
19. novembra 2016

A je to tu! Prvé tohtosezónne derby bratislavských tímov v rámci Slovenskej basketbalovej ligy naplánované na sobotu 19. novembra štartuje už o niekoľko hodín. Karlovka vyzve svojho "staršieho brata", ktorého však ešte ani raz v histórii nedokázala v našej najvyššej súťaži poraziť. Výsledok vymykajúci sa tomuto trendu by bol prekvapením aj tentoraz. Aj preto hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava necítia pred derby žiadny výrazný tlak, čo potvrdzujú slová krídelníka Filipa Halmeša: "Myslím, že na nás nie je vyvíjaný žiadne špeciálny tlak. Opäť platí, že ak budeme plniť všetky pokyny trénerov, tak spravíme pozitívny výsledok," je presvedčený.

Inter Bratislava útočí na najvyššie priečky SBL, v doterajších deviatich stretnutiach našli Interisti iba dvoch premožiteľov. V desiatom kole nestačili Bratislavčania na majstra z Prievidze a v treťom kole prekvapivo pohoreli vo Svite. Tím vedený skúseným koučom Oliverom Vidinom pôsobí v tomto roku kompaktne a opiera sa už tradične o výkony slovenského forvarda Rada Rančíka, ktorý vsietil v priemere na zápas 22 bodov, doskočil 6,1 lopty a pridal aj 3,1 asistencie. Právom bol "RR" označený za slovenského hráča mesiaca október, čo tomuto skúsenému matadorovi ešte pridáva na mene.

Tím Interu však disponuje aj ďalšími potentnými strelcami. Aleksandar Vlahovič má priemer 15 bodov, Aleksandar Radukič 13,3 a Tomáš Mrviš 9,1. Silnou zbraňou Interu sú najmä útočné doskoky, ktorých má na konte v každom stretnutí približne 10, doskoky celkovo sú ale pozitívom v hre tohto bratislavského klubu. 

Karlovka po výhre so Spišiakmi zaznamenala dve prehry s Komárnom a Prievidzou, Inter je tretí minulosezóony medailista v rade, proti ktorému nastúpi. Silu súpera si samozrejme chalani zo VŠEMvs Karlovka Bratislava uvedomujú. "V sobotu chceme nadviazať na dobrý výkon z druhého polčasu s Komárnom. Ak však chceme pomýšľať na priaznivý výsledok, musíme hrať svoju hru sústredene po celých 40 minút, nie iba polovicu stretnutia," tvrdí tréner Peter Ivanovič. Ten sa mohol opierať o solídne výkony rozohrávačov Michala Kožára a Dalibora Hliváka, ktorí skombinovali 24,1 bodu na zápas. 

Stretnutie si môžete pozrieť na Youtube kanáli SBL, alebo v prenose internetovej televízie Huste.tv. Štatistiky nájdete na tomto linku.

Autor grafiky: Santa's Workshop