Pred 12. kolom: Fanúšikov chceme potešiť víťazstvom!
10. novembra 2015

 Po šiestich prehrách sú Karlovešťania pripravení triumfovať. 

Hoci basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava cestovali do Svitu s cieľom priviezť dva body, a v prvom polčase vyzerali ich nádeje reálne, v druhej polke sa trápili. Súperovi z východu Slovenska podľahli 64:81. Bola to už šiesta prehra v rade pre zverencov trénera Milana Černického, pričom od posledného triumfu Karlovešťanov (14.10) už prešiel takmer mesiac.

O to viac sa zraky fanúšikov i samotných hráčov upierajú na stredajší zápas. Do Bratislavy pricestuje aktuálne najslabší tím Slovenskej basketbalovej ligy - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. "Problém bol v tom, že i počas nášho vedenia zápase sme neboli psychicky hore," vracia sa k sobotnému duelu asistent trénera Peter Ivanovič. Z takýchto stretnutí sa podľa neho musia hráči poučiť a vždy bojovať do konca so zdvihnutou hlavou. "Myslím, že chalanov netreba pred ďalším zápasom nejak zvlášť motivovať. Musíme sa dôkladne pripraviť a podať čo najlepší výkon," dodáva.

Karlovka je momentálne na siedmej priečke s bilanciou 3-6. Od troch výhier v úvodných troch kolách sa im zvíťaziť nepodarilo. Práve domáci zápas so Spišiakmi by mohol tím nakopnúť pred ich ďalším programom. Súčasnú situáciu podľa pivota Lukáša Hofericu v tíme nevnímajú ako sériu prehier. "Sme síce nešťastní z toho, že sa nám nedarí, no bojujeme ďalej," tvrdí 26 ročný rodák z Martina. Nevidí pritom rozdiel medzi zápasmi s top tímami SBL a takým, ako ich čaká v stredu. "Do každého zápasu ideme naplno. Silných chceme potrápiť, slabších nemôžeme podceniť," tvrdí 26 ročný pivot.

"Žiadny zápas nie je vopred vyhratý," upozorňuje Peter Ivanovič. Jednoznačným cieľom sú dva body a radosť fanúšikov z výsledku i predvedenej hry. "Na to potrebujeme podať bojovný, koncentrovaný výkon. Spišiaci určite nebudú ľahký súper, nemajú čo stratiť," uzatvára asistent trénera.

Program 12. kola:
10.11.2015 17:00 KB Košice - EUCOS Levickí Patrioti
11.11.2015 18:30 VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK 04 AC LB SNV
11.11.2015 18:00 MBK SPU Nitra - BK Iskra Svit
27.12.2015 18:00 MBK Rieker Com-Therm Komárno - BK Inter Bratislava

Zápas 13. kola, ktorý VŠEMvs Karlovka Bratislava odohrá na palubovke MBK SPU Nitra, bol pre žiadosť súpera presunutý na 8. decembra 2015!

(tk, foto: Martin Šopinec)