Pred 12. kolom: Je čas vyhrať, do Bratislavy prichádza Nitra
23. novembra 2016

Stredajším dvanástym kolom sa v Športovej hale profesora Rovného začne druhá štvrtina základnej časti. Basketbalisti Karlovky sú po desiatke stretnutí sú tesne za pozíciami zabezpečujúcimi účasť v play-off. To je však ešte ďaleká hudba budúcnosti, sústrediť sa treba na najbližšie stretnutia, v ktorých bude môcť VŠEMvs Karlovka Bratislava brať body súperom.

Ideálna príležitosť prichádza už v úvodnom kole druhej štvrtiny, kedy domácich "Vysokoškolákov" vyzve súper z Nitry. Kedysi silná basketbalová bašta sa už niekoľko sezón pre nižší rozpočet pohybuje v nižších poschodiach tabuľky. To z nej robí rivala Karlovky a priameho konkurenta v bojoch o play-off. V prvom stretnutí na pôde MBK SPU Nitra sa mladíkom z Karlovky darilo prakticky celý zápas držať vo vedení, pričom v druhej štvrtine už stúpol náskok hostí na viac ako 10 bodov. Hoci sa Nitre podarilo ešte znížiť na 6 bodov, Karlovka si vedenie aj tempo hry udržala a v poslednej časti hry už súpera k ničomu nepustila. Zápas skončil výhrou Karlovky 81:68, hoc náskok mohol byť ešte vyšší. Pokojný priebeh zápasu a dva body boli skvelým vstupom "Vysokoškolákov" do sezóny 2016/2017.

Túto sezónu zažili Nitrania viacero turbulencií. Najväčšou zmenou bola výmena trénera, po Petrovi Semanovi sa vedenia klubu ujal Dragan Ristanovič, dovtedajší asistent, ktorý minulý rok doviedol Komárno do finále Slovenskej basketbalovej ligy. Tím skúseného lodivoda posilnil po vzájomnom stretnutí známy kanadský rozohrávač Juevol Myles, ktorý sa okamžite stal lídrom tímu a z palubovky takmer neschádza. Bývalý hráč Svitu či Komárna má bodový priemer 17,4 bodu, 2,6 doskoku a 2 asistencie. Jeho najväčšou zbraňou je rýchly pohyb na ihrisku s loptou, ktorým tlačí na súpera a je schopný vytvárať zaujímavé situácie. Výborné štatistiky ale tiež dosahuje srbský pivot Filip Pejovič s 13,6 bodu a 5,3 doskoku na zápas.

Nitrania naposledy iba tesne porazili Spišskú Novú Ves 84:76, hoci veľkú časť zápasu prehrávali, a potom podľahli jednoznačne Komárnu 90:51. Karlovke nevyšiel posledný zápas s Interom, ktorému podľahla vysoko 69:104. Ako motiváciu vidí tento zápas krídelník Karlovky Andrej Galád. "Zápas s Interom nám ukázal, kde nás tlačí topánka a že ak chceme pomýšľať na lepší výsledok proti podobným súperom, musíme byť jednoznačne fyzickejší a dôraznejší v defenzívnej fáze. Výsledok prvej štvrtiny proti Interu je neospravedlniteľný a nikto z tímu si už nechce nič podobné zopakovať. Verím, že aj to nám pomôže k sústredenému a kvalitnému výkonu proti Nitre, ktorého výsledkom bude víťazstvo a radosť našich fanúšikov!"

Stretnutie Karlovky s Nitrou začína tradične v stredu 23.11. o 19:00 v Športovej hale profesora Rovného. Video prenos môžete sledovať TU, štatistiky zo zápasu sú prístupné TU.