Pred 14 kolom: Dokážeme zastaviť najlepšiu ofenzívu na Slovensku?
17. novembra 2015

Prievidžania sú vo forme. Mladý tím Karlovky spraví všetko pre to, aby súpera pribrzdil.

V stredu prichádza na rad zápas 14. kola. Do Bratislavy pricestoval ambiciózny tím Prievidze. Baníci sa v tejto sezóne predstavia v Športovej hale profesora Rovného po prvýkrát. Práve na Hornej Nitre zaznamenali Karlovešťania svoju prvú tohtosezónnu prehru pomerom 80:67. Zápas bude v priamom prenose prenášať aj Slovak Sport TV.

V minulej sezóne podľahli hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava „Baníkom“ vo všetkých štyroch stretnutiach a ak budú chcieť svojho súpera poraziť dnes, budú veru mať čo robiť. Prievidžania sú totiž na čele tabuľky s bilanciou 9-2 a v posledných dvoch zápasoch dominovali. Či už proti Spišiakom (114:37), alebo v zápase Alpe Adria Cupu proti rakúskemu Klosterneuburgu (104:62).

Náročný zápas očakáva aj Michal Kožár, kapitán VŠEMvs Karlovka Bratislava „Prievidžania našli zápasovú formu a svedčia o tom aj ich posledné výsledky. Každý zápas sa však začína od stavu 0:0. Ak budeme hrať zodpovednú, kolektívnu obranu a z toho budú plynúť protiútoky, tak očakávam dobrý, vyrovnaný zápas,“ je presvedčený. Asistent trénera pri A-tíme hovorí, že o silných stránkach hostí vedia. „Budeme robiť všetko pre to, aby sme ich pribrzdili,“ dodáva.

Receptom na kvalitný výkon je podľa kapitána Karlovky zabezpečená obrana a rýchle protiútoky. „Najdôležitejšie ale je, aby sme na konci boli spokojní my sami so svojou hrou. Chceme si to užiť na ihrisku a tiež, aby sa bavili diváci v hale,“ prezrádza. Peter Ivanovič prízvukuje, že tímu by mohla psychicky pomôcť výhra nad Spišskou Novou Vsou a tiež solídny výsledok, ktorý si Karlovešťania z Prievidze priniesli. „Mali sme cez víkend voľno a verím, že sme nazbierali dostatok nových síl, aby sme podali čo najlepší výkon,“ dodáva.

Do Bratislavy okrem hráčov Prievidze zavíta aj štáb Slovak Sport TV, ktorý bude vyrábať priamy prenos z tohto zápasu. Okrem toho avizovala športová televízia záujem o živý prenos z domáceho zápasu 16. kola proti Leviciam. „Nemyslím si, že by nás mala skutočnosť prenosu rozhodiť. Každý zápas sa dá predsa sledovať online v priamom prenose, už sme na to zvyknutí,“ uzatvára Peter Ivanovič.

(tk, foto: Michaela Koleková)