Pred 15. kolom: Dokážeme využiť odchody hráčov z Handlovej?
03. decembra 2016

Druhé tohtoročné stretnutie medzi VŠEMvs Karlovka Bratislava a MBK Handlová sa odohrá na Hornej Nitre. Zverenci Petra Ivanoviča cestujú po týždennej prestávke v sobotu na palubovku súpera, ktorý by mal byť vyrovnaným herným partnerom.

Najnevyspytateľnejší klub v lige, aj takýto prívlastok prischol v uplynulých dňoch Handlovčanom, ktorí sa od úvodu ročníka boria so zmenami v kádri i na trénerskej pozícii. Najprv sa porúčal tréner Lubomír Růžička s asistentom Lukášom Pivodom, po nich odchody ohlásili aj hráči ako Jiří Jelínek, Mikey Thompson Brian Bennett, a najnovšie aj krídelník Cameron Wright, ktorý patril k ofenzívnym oporám baníckeho klubu. Napriek tomu všetkému ale nemožno Handlovú podceňovať, veď kostra mužstva, ktorá je vyskladaná okolo dvojice slovenských reprezentantov Nenad Miloševič a Peter Sedmák, stále oblieka dres MBK Handlová.

Klub aj pre problémy so súpiskou v súčasnosti okupuje iba deviate miesto s rovnakým počtom bodov, ako má Karlovka za štyri výhry z dvanástich stretnutí. Hoci sa v poslednom hracom dni nášmu sobotnému súperovi vôbec nedarilo, Košice ho deklasovali 105:71, ešte kolo pred tým siahali Hornonitrania na prekvapivý triumf na bratislavských Pasienkoch, pred tým dotiahli súboj s Levicami do predĺženia. Káder Handlovej tak silu bezosporu má. 

Karlovka bola vo svojom poslednom stretnutí tímu z východu vyrovnanejším súperom, no taktiež od košických "Býkov"utŕžila prehru. V zápase 12. kola dokázali "Vysokoškoláci" jednoznačne zdolať Nitru a aj od toho by sa mohli v súboji s vyrovnanejším celkom odpichnúť. V predchádzajúcom stretnutí týchto dvoch celkov sa viac darilo Handlovej. Tá v Bratislave presvedčivo vyhrala po tom, ako sa v druhom polčase odtrhla od domáceho celku na viac ako 10 bodov a do konca zápasu už dominovala a vyhrala 83:60.

Ako sme ale už spomínali, Handlová sa musela vysporiadať s veľkými zmenami kádra a to z nej robí nevyspytateľného súpera.  "Mali sme voľný týždeň bez zápasov a tak sme sa snažili dolaďovať niektoré naše herné činnosti. Chceli sme samých seba presvedčiť, že máme na to opäť zahrať dobrý zápas ako s Levicami a vyhrať," hovorí pred zápasom Braňo Brliť, pivot Karlovky. To, na čom so spoluhráčmi pracovali najviac a ako sa pripravovali na sobotného súpera, prezradiť nechcel. Veríme však, že taktika bude víťazná! 

Stretnutie Karlovky s Handlovou začína v sobotu 3.12 o 18:00. Sledovať môžete štatistický prenos, link tu, alebo live stream na Youtube, link tu.