Pred 15. kolom: Teším sa domov, hovorí Matúš Jurčina
20. novembra 2015

Kedy poraziť tím z prvej štvorky ak nie teraz, pýta sa rodák z Komárna.

Náročný basketbalový týždeň prežívajú muži áčka VŠEMvs Karlovka Bratislava. Po tom, ako v stredu odohrali zápas proti silnej Prievidzi, ich v sobotu čaká cesta do Komárna, kde sa pokúsia prekvapiť majstra. S tímom MBK Rieker COM-therm Komárno sa Karlovčania stretli v tejto sezóne raz, pričom odviedli na palubovke veľmi dobrú prácu. Komárňania vyhrali 89:78, počas celého zápasu sa ale domáci držali na dostrel a takmer celú prvú polovicu aj viedli.

Do rodného Komárna cestuje aj mladý rozohrávač Matúš Jurčina. "Do Komárna sa veľmi teším," hovorí. V tíme svojho minuloročného zamestnávateľa má podľa svojich slov veľa kamarátov a nevie sa dočkať ani domovskej atmosféry. V stredajšom zápase sa Karlovke nedarilo a podľa Matúša sa pokúsia svoj výkon napraviť v Komárne. "Dôležité bude zastaviť rýchly protiútok Komárna a ich strelcov za 3 body. Naopak verím, že nám tam po stredajšom trápení niečo padne," dúfa.  

Komárno má za sebou náročný trip do Minska, kde 'obuvníci' prehrali vysoko 67:98. Ťažké nohy z cestovania by chceli Karlovčania využiť. "Ak chceme poraziť aj tím z prvej štvorky, tak teraz po náročnom programe Komárna máme ideálnu príležitosť," myslí si.

Matúš síce s tímom poobede do Komárna cestuje, z rodného mesta sa ale vráti sám.  "Ostanem doma s rodinou. Od narodenín som tam nebol, tak si možno spravíme nejakú menšiu oslavu," dodáva.

(tk, foto: Martin Šopinec)