Pred 16. kolom: Levičania prekvapili Prievidzu, dokážeme my ich?
24. novembra 2015

Levičania sa silno odrazili a smerujú v tabuľke nahor. Vezmeme im bod? 

Vysokoškoláci z Bratislavy sa pripravujú na zápas 16. kola medzi VŠEMvs Karlovka Bratislava a Levickými Patriotmi. Žto-zelení sú ďalším tímom vo výbornej forme, ktorého sa Karlovka pokúsi obrať o body.  

Levice sú v súčasnosti s 22 bodmi na 4. mieste poradia SBL, pričom majú pozitívnu bilanciu 9-4. V minulom kole ukázali, že ich pokukovanie po medailách nemusia byť iba silné reči. Kvalitnú Prievidzu doma porazili 81:75. Po prehrách s Komárnom a Košicami sa tak naladili víťaznú vlnu, ktorú ťahajú už tri zápasy. Okrem Baníkov porazili Špišiakov a kvalitný chorvátsky tím KK Kvarner. "Rozbehnuté Levice vedené trénerom Hojčom majú výborne rozohranú ligu, najmä doma hrajú atraktívny i efektívny kolektívny basketbal," chváli súpera šéftréner Karlovky Fero Kubala.

Naopak, Karlovka má za sebou dva nevydarené zápasy, keď ťahala za kratší koniec najprv doma s Prievidzou a potom v Komárne. "Ťažko sa mi hľadajú pozitíva, keď sme obidva zápasy prehrali o 30 bodov," vracia sa k súbojom krídelník Róbert Bečarik. Za pozitívum súčasnej situácie pokladá to, že si každý uvedomuje chyby, ktoré urobil. "Je len na nás, či sme schopní - alebo lepšie povedané - či chceme tie chyby eliminovať. Ak chceme uvažovať o víťazstve, tak musíme hrať hlavne srdcom, bojovne a agresívne," myslí si 24 ročný rodený Spišiak.

Naši chalani sa s Levičanmi stretli v tejto sezóne raz, 24. októbra v súboji 7. kola. Pred žlto-zeleným publikom prehrali 83:65. "Levičania nám v minulom ročníku i v príprave ako súper sedeli. No v prvom tohtoročnom meraní síl nás zmietli z palubovky," spomína na vzájomný zápas Fero Kubala. Verí, že ak chalani podajú oduševnený a zodpovedný kolektívny výkon v obrane i útoku, šancu na úspech v stredu večer majú. 

Karlovke sa prvá päťka pomaly vzďaľuje. So 14 bodmi a bilanciou 4-8 je po pätnástich neúplných kolách na 6. priečke. R. Bečarik si ale nemyslí, že ide len o hráčsku kvalitu, čo o postavení v tabuľke rozhoduje. "Veľkú rolu hrá aj momentálna forma tímu, zohratosť hráčov a tímová chémia na ihrisku," hovorí.  Mužstvá z hornej polovice tabuľky sú podľa jeho slov síce kvalitné no nie neporaziteľné tými zo spodnej štvorky. "Príkladom sú aj výsledky zápasov len s minimálnym rozdielom v skóre medzi družstvami hornej päťky a družstvami spodnej štvorky," vraví a František Kubala dodáva: "Musíme prejsť od slov k činom!" 

Ostatné zápasy 16. kola:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Iskra Svit 18:00
KB Košice - MBK Rieker Com-Therm Komárno - dohrávka 9.12.2015 18:00 
BC Prievidza - BK Inter Bratislava - dohrávka 22.12.2015 18:00

1. KOS Košice 10-4 24
2. PDA Prievidza 10-3 23
3. KOM Komárno 10-2 22
4. LEV Levice 9-4 22
5. INT Inter 9-3 21
6. KAR Karlovka 4-8 16
7. SVT Svit 3-10 16
8. NIT Nitra 2-10 14
9. SNV Spišská N.V. 0-13 13

(tk, foto: Martin Šopinec)