Pred 17. kolom: Dobyjeme v sobotu Svit?
09. decembra 2016

Sedemnáste kolo Slovenskej basketbalovej ligy prinesie aj stretnutie Karlovky so Svitom, teda priamy súboj dvoch rivalov, ktorí bojujú o účasť v play-off. Hoci Iskra Svit je momentálne na 4. mieste, má odohraných viac zápasov ako všetky tímy nižšie v tabuľke a na konte tri výhry z úvodu súťaže, ktorými šokovali basketbalové Slovensko. Očakávame teda, že s ním ešte budeme zvádzať súboje o postupové priečky. 

Na solídnej bilancii Svitu - 8 výhier 8 prehier - majú zásluhu najmä domáce zápasy. "Podtatrancom" sa doma podarilo vyhrať všetko až na jednu výnimku, keď v 12. kole hostili Levice. Zvyšných 7 zápasov pred vlastným publikom však zvládli bravúrne, vrátane troch prekvapení s Interom, Košicami a Prievidzou. Silu súpera na vlastnej palubovke si uvedomuje aj rozohrávač VŠEMvs Karlovka Bratislava Dalibor Hlivák. "Po stredajšom zápase s Lučencom u nás v kabíne panuje pozitívna atmosféra. V sobotu to bude ale náročný zápas, pretože ideme hrať proti tímu, ktorý je doma veľmi silný a má zakaždým podporu skvelých fanúšikov," tvrdí. 

Naposledy sa zverenci trénera Michala Madzina po troch prehrách potešili výhrou nad Handlovou 83:74, čím ukončili štvorzápasovú šnúru prehier. S Karlovkou sa Iskra stretla tento rok zatiaľ jedenkrát, pričom u nás po dobrom výkone uspel. Odvtedy sa však v kádri tímu z Svitu udiali viaceré zmeny, pričom najmarkantnejšou bol odchod rozohrávača Erica Palma. V tíme však stále figurujú kvalitní hráči ako Evan Singletary (16,4 bodu, 4,4 doskoku a 4,3 asistencie), Josh Fleming (12,9 bodu, 6,6 doskoku a 3,9 asistencie), či skúsený mazák Saša Jankovič.

Zverenci Peťa Ivanoviča však nielen v poslednom zápase zistili, že ak hrajú naplno a sústredia sa na každú z herných činností ako majú, môžu Svitu prehru z domácej palubovky vrátiť. "Musíme sústrediť hlavne na seba a svoju hru. Ukázali sme už, že ak hráme to, čo najlepšie vieme - pomáhame si v obrane, posúvame si loptu a plníme pokyny trénera, tak máme šancu na dobrý výsledok s každým," uzatvára D. Hlivák.

Stretnutie BK Iskra Svit - VŠEMvs Karlovka Bratislava začína v sobotu o 18:00. Video prenos z klubovej kamery nájdete tu, na tomto linku budú k dispozícii štatistiky.