Pred 18. kolom: Dokážeme Levičanov opäť prekvapiť?
14. decembra 2016

Keď sa Karlovka s Levicami stretla naposledy, bolo z toho veľké prekvapenie. Bratislavský tím totiž nastúpil na palubovke vtedajšieho lídra a zaskočil celé basketbalové Slovensko výhrou po veľmi dobrom výkone. Medzičasom sa liga trochu "utriasla" a rozloženie síl poznáme oveľa lepšie. V stretnutí 18. kola sa tieto dva tímy stretnú opäť - v stredu 14. decembra na palubovke Karlovky. 

Levickí Patrioti sa posunuli o dve priečky a s miernym mankom jednej prehry sú za druhými Košicami a o ďalšiu výhru za prvým Interom. Napriek tomu - a faktu, že VŠEMvs Karlovka Bratislava už raz vo vzájomnom zápase uspela - sú favoritom hostia, ktorí z pätnástky zápasov prehrali iba tri. Naposledy pred mesiacom, keď neuspeli v Bratislave na Pasienkoch a v Košiciach. Odvtedy však ťahajú slušnú 6-zápasovú sériu výhier, pričom dvakrát lámali stretnutie v predĺžení. 

Aj to svedčí o kvalitách kádra kouča Tea Hojča, ktorý je od začiatku súťaže stabilný. Ešte nikto z Levíc v tejto sezóne neodišiel a hostia sú vyvážený, ofenzívny a o to nebezpečnejší tím. Až šestica hráčov má priemer vyše 10 bodov na zápas. Ide o produktívnych legionárov, ktorým sekunduje slovenské jadro tímu na čele s Jarom Musilom a jeho priemerom 9,7 bodu na zápas. Vo vzduchu sa Levice spoliehajú na Regiho Keelyho, ktorý k 7,1 doskokom pridáva 12,3 bodu a je najlepším strelcom tímu. Ako sme však spomínali, ďalších päť hráčov mu bodovo dýcha na krk. Napríklad americký rozohrávač Jarvis Summers nastrieľa v priemere 11,6 bodu, asistuje 4,5-krát na zápas. 

Vybrať si preto hráča, na ktorého sa v defenzíve zamerať, nie je jednoduché a ani cestou k úspechu. Karlovka má za sebou slušné výkony z posledných troch kôl, ktoré jej ale priniesli bohužiaľ iba jednu výhru a dve porážky v predĺženiach. Krídelník "Vysokoškolákov" Andrej Galád tvrdí, že chalani tieto výsledky neberú tragicky. "Snažíme sa po dvoch tesných prehrách v predĺžení držať hlavy hore a skôr ich použiť ako motiváciu do ďalších súbojov. Levice sú veľmi kvalitným súperom a určite nám budú chcieť vrátiť požičané z prvého kola, kedy sa nám podarilo po veľmi ťažkom zápase v koncovke zvíťaziť," spomína a dodáva, že výhru zo siedmeho kola si so spoluhráčmi určite chcú zopakovať. "Ak dokážeme počas celých 40 minút dodržiavať náš systém a zásady, na ktorých sa pred zápasom dohodneme, nevidím dôvod prečo by sa to nemalo podariť," uzatvára. 

My len dodáme, že stretnutie začína v stredu, tradične o 19:00. Link na štatistický prenos nájdete tu, videoprenos z klubovej kamery prinesieme tu.