Pred 2. kolom: Ako dopadnú Košice na druhom tripe do Bratislavy?
11. októbra 2016

Basketbalistov Košíc čaká v priebehu týždňa už druhý "výlet" do hlavného mesta. Po tom, ako v stredu neuspeli na Interi, sa svoju prvú výhru pokúsia získať s Karlovkou.

Hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava už výhru okúsili, v prvom kole pomerne jednoznačne porazili Nitranov a pred druhým kolom majú tak lepšiu náladu. Súhlasí s tým aj rozohrávač Karlovky Dalibor Hlivák: "Sme radi že sme ligu začali výhrou na súperovom ihrisku. Košice majú ale silný tím, ktorý v prvom kole potrápil Inter na ich palubovke a chcú bojovať o medaily. Budeme sa musieť sústrediť od začiatku do konca zápasu," tvrdí.

Na hostenie východniarov majú Karlovešťania príjemné spomienky, veď v minulej sezóne sa im podarilo favorita poraziť a znepríjemniť mu tak súboj o vyššiu pozíciu pred play-off. "Minulú sezónu sa nám ich podarilo prekvapiť a vyhrať, pokúsime sa o to aj v stredu!"

Košičania oproti minulému ročníku obmenili veľkú časť kádra. Zverenci trénera D. Brajkoviča sa spoliehajú najmä na podkošovú hru, v ktorej by mali ťažiť zo schopností ostrieľaného slovenského reprezentanta Michala Baťku. Práve pod košom by ale mohla Karlovka ukázať svoju silu. Ak k nej zverenci Petra Ivanoviča pridajú aj kvalitnú obranu a padnú im strely z perimetra, mohli by favorita opäť prekvapiť.

Stretnutie začína v Športovej hale profesora Rovného v Bratislave o 19:00. Zo stretnutia prinesie priamy prenos Huste.TV, dostupný bude aj youtubový prenos. 

Live prenos si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=_QfSmKDtC-M
Štatistiky nájdete tu: http://www.fibalivestats.com/u/SBL/383325/bs.html