Pred 20. kolom: So Svitom o šieste miesto
15. decembra 2015

Slovenská basketbalová liga sa dostala do svojej druhej fázy. Od stredy bojujú basketbalové tímy o druhú polovicu bodov do tabuľky, aby si pred vyraďovačkami zabezpečili najlepšiu pozíciu. Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava získali v 16 zápasoch základnej časti iba 4 výhry.

Práve stredajší zápas je pre nich z tohto pohľadu veľmi dôležitý. Ich súperom budú Podtatranci zo Svitu, ktorí uspeli rovnako štyrikrát v 17 stretnutiach. Medzi konkurentmi je tak iba jednobodový rozdiel a súboj bude priamym zápasom o šieste až ôsme miesto. Tretím tímom v tejto mini-konštalácii je Nitra, tá privíta silný Inter a zrejme proti favoritovi neuspeje.

Práve Inter Bratislava bol posledným súperom Karlovky, ktorá na Pasienkoch odohrala solídny zápas. Najmä v prvom polčase sa vysokoškolákom darilo v obrane i útoku. "Prvý polčas na Interi nebol z našej strany vôbec zlý. Hrali sme našu hru a dokonca sme sa ňou dostali aj do vedenia nad favoritom. Potom ale prišla naša tradičná tretia štvrtina a išli sme do 25 bodového manka. Odvtedy sa zápas už iba dohrával," spomína 19 ročné krídlo Karlovky Marek Mäsiar. Na prvej polke zápasu s mestským rivalom by ale podľa neho mohli Karlovečania stavať. "Ak by sme v stredu so Svitom zahrali aspoň 35 minút tak, ako na Interi prvú polku, máme určite na výhru!" je presvedčený.

Zajtrajšok tak môže priniesť veľkú radosť z posunu na priebežné šieste miesto, ale aj sklamanie v prípade prehry, ktorá by znamenala bodový únik Svitu na šiestej priečke. "Všetko je možné," hovorí Marek. Karlovka je podľa neho stále vo fáze, kedy sa hľadá tak v útoku, ako i obrane. "Posledných 13 zápasov máme nelichotivú bilanciu 1:12. Cítime už aj vyšší tlak od vedenia. Oni pochopiteľne tiež chcú, aby sa náš herný prejav zlepšil," tvrdí.

Liga je podľa Mareka na vyššej úrovni, ako tomu bolo minulý rok a hlavne Karlovku vnímajú kluby ako plnohodnotného súpera. "Skautingu a príprave na nás venujú pomerne viac síl, ako minulý rok," hovorí Marek Mäsiar a dodáva, že je to tak pre neho i jeho spoluhráčov oveľa náročnejšie.