Pred 22. kolom: Daniel Stránsky si vybojoval tohtosezónny debut
21. decembra 2015

Boj o lepšie miesto do play-off pokračuje. Po výhre na Spiši preveria hráčov Karlovky Nitrania. Svoj zápas odohrajú súperi v predohrávke už v utorok 22. decembra, v Športovej hale profesora Rovného sa začína zápas o 18:30.

S Nitrou sa VŠEMvs Karlovka Bratislava stretla v tejto sezóne dvakrát. Najprv v zápase 4. kola vyhrala doma 78:67, v Nitre ale už triumfoval súper tesne v pomere 79:77. Bola to veľká škoda, lebo v úvode poslednej štvrtiny Bratislavčania otočili stav zápasu skvelou sedemnásť bodovou šnúrou, no záver stretnutia nezvládli.

Novicom na súpiske A-tímu je Daniel Stránsky, ktorý s tímom najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže absolvoval prípravu, no po posilnení pod košom ho tréneri zaradili do "béčka". Pred Vianocami sa ale vedenie rozhodlo odmeniť ho za prístup k tréningom i zápasom. "Je to výsledok jeho dvojmesačnej poctivej práce na tréningoch a v zápasoch prvej ligy, kde Dano tímu veľmi pomáha, strieľa body. Zaslúži si dostať šancu aj v extralige," vysvetlil Peter Ivanovič, asistent trénera a kouč B-tímu. V posledom zápase druhého výberu bol Daniel najlepším strelcom domácej Karlovky B, 15 bodmi prispel k výhre nad Trnavou.

O nervozite nechce Dano pred jeho tohtosezónnou premiérou vôbec počuť. S chalanmi bol počas celej prípravy, s tímom strávil celú minuloročnú sezónu. "Pravdupovediac sa veľmi teším späť do 'áčka' a aj na zápas. Len si musím vymyslieť handshake so Židzom lebo minulú sezónu sme mali každé kolo iný," smeje sa bývalý mládežnícky reprezentant do 18 aj do 20 rokov. Posledný zápas s Nitrou sledoval na diaľku, výsledok zápasu sa mu však nepozdáva. Do tímu chce vniesť víťazného ducha z béčka. "Myslím si, že ako tím si musíme zlepšiť náladu. Dúfam, že k tomu nejak pomôžem. Či už na ihrisku, na lavičke alebo 'vtipkami' v šatni. Chalani to víťazne naštartovali v Spišskej, verím, že sa nám podarí zdolať aj teraz doma Nitru," hovorí.

Sebavedomie Danielovi nechýba a svoj tím vidí aj v bojoch o šiestu postupovú priečku. "Viem, akú máme tento rok bilanciu no taktiež viem, že sú v Karlovke dobrí hráči a aj kolektív. To je veľmi dôležité a dúfam, že po pár pozitívnych impulzoch chytíme dobré a víťazné tempo," uzatvára 21 ročný pivot.

Program 22. kola SBL

22.12.2015 18:30 Karlovka - Nitra
30.12.2015 18:00 Komárno - Svit
30.12.2015 18:00 Košice - Inter
30.12.2015 18:00 Spišská N.V. - Prievidza