PRED 23. kolom: Do Prievidze sviatkočne a s malou dušičkou
01. januára 2016

Vianočné sviatky si poriadne nemohli užiť basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava. Podobne ako ostatné tímy, už v sobotu 2. januára nastúpia na ďalší zápas Slovenskej basketbalovej ligy. Vysokoškoláci cestujú na horúcu pôdu Prievidze.

Pivot Karlovky Lukáš Hoferica tvrdí, že si so spoluhráčmi plne uvedomujú silu svojho najbližšieho súpera. „Sú vo veľmi dobrej forme a tiež jasným favoritom tohto zápasu,“ prízvukuje. „Ideme si dobre zahrať a urobiť čo najlepší výsledok,“ hovorí.

Karlovka s Prievidzou odohrala tento rok dva zápasy. V oboch ťahali zverenci trénera Černického za kratší koniec. Najprv podľahli Prievidžanom 80:67 a v druhom vonku 65:95.

:Nahustený sviatočný a novoročný program sa Lukášovi veľmi nepozdáva. „Zápasy sú zbytočne nahrnuté na seba. Sú sviatky, každý by mal byť so svojou rodinou a venovať sa jej,“ hovorí a pripomína, že základná časť končí už na začiatku marca. Povinnosti sú však povinnosti a chalani si tréningy medzi sviatkami spríjemňovali ako sa len dalo. „Každý doniesol po Vianociach koláče, tak sme si mohli porovnávať naše vianočné chute,“ dodáva Lukáš Hoferica.