PRED 26. KOLOM: Košičania si na nás brúsia zuby, zopakujeme dobrý vstup z Levíc?
12. januára 2016

Najvyššia basketbalová súťaž mužov sa pomaly blíži k svojej poslednej štvrtine. A keďže si Karlovka predhrala zápas 27. kola s Interom Bratislava, stredajšie stretnutie s Košicami bude posledným vystúpením VŠEMvs Karlovka Bratislava v tejto fáze súťaže. Nasledovať bude týždeň a pol dlhá prestávka a 23. januára zápas vo Svite.

Ostaňme ale ešte v prítomnosti! Do Bratislavy zajtra ráno vycestujú ambiciózni Košičania. Býci sa od začiatku ročníka pohybujú v horných poschodiach tabuľky vďaka tomu, že berú body takmer všetkým súperom, Karlovku Nevynímajúc. V dvoch doterajších konfrontáciách sa lepšie darilo práve východniarom. A hoci sa v prvom zápase poriadne na výhru natrápili, na konci októbra vyhrali 90:86, v Košiciach to bol úplne iný príbeh. Zverenci Milana Černického absolútne zápas nezvládli a súperovi dovolili vysokú výhru 98:51.

plagat_pivo_04

Vtedy sme do zápasu vstúpili so solídnym pohybom v útoku i obrane, padli nám prvé strely, no od stavu 12:11 pre domácich to bol v modrých dresoch úplne iný tím. Ešte do konca štvrtiny - za necelé tri minúty - vyhrávali Košičania o 12 bodov. Do konca polčasu bolo o 20 a zápas napokon skončil s takmer 50 bodovým mankom Bratislavčanov. Podobný scenár by Košice isto chceli zopakovať aj v stretu v Športovej hale profesora Rovného. "Košičania si po prehre v Komárne isto chcú napraviť chuť u nás. Musíme spraviť všetko pre to, aby dva body nedostali zadarmo," hovorí pred zápasom pivot Karlovky Braňo Brliť.

Práve pod košmi by sme si mali na hostí dávať veľký pozor, kedže ich veľko silou je dvojica R. Keely - M. Baťka a z perimetra ich dopĺňa forward Saša Jankovič. "Kvalitou kádra sú na opačnej strane tabuľky, no my sme v Leviciach ukázali solídny úvod a ak ho zopakujeme aj v stredu a udržíme koncentráciu čo najdlhšie, môžeme ich potrápiť. Nesmieme ale dovoliť, aby ich potiahol jeden hráč, ako tomu bolo s Patriormi," dodáva Braňo Brliť.

Delegácia rozhodcov: Pipíška Igor, Margala Martin, Hudec Martin