PRED 31. KOLOM: Obom tímom pôjde o veľa, Nitre máme čo vracať
31. januára 2016

Priame súboje o 6. miesto pre Karlovku vyvrcholia v nedeľu. Hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava cestujú na preložený zápas 31. kola do Nitry.

Zatiaľ čo Karlovke sa podarilo z posledných štyroch zápasoch vydolovať 7 bodov, Nitrania si za štyri prehry pripísali iba 4 body do tauľky SBL. Bratislavčania pritom porazili nielen Košice, ale aj Svit, ktorý vo vzájomnom duele porazil v poslednom kole práve NItru. Tabuľka je tak stále zamotaná, veľa ale o záverečnom postavení tímov povie zajtrajšie stretnutie Nitry s Karlovkou. "Pripravovali sme sa poctivo na tento duel, pretože je pre nás veľmi dôležitý. Veríme si, naše výkony i výsledky ukazujú, že sme nabrali správny smer, čo nám pomáha najmä v obrannej činnosti.V Nitre chceme naše výkony vygradovať, vieme o čo hráme," konštatoval Milan Černický, tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava. 

Doterazjšie vzájomné zápasy hovoria v prospech hráčov spod Zobora. V októbri síce ešte vyhrala domáca Karlovka 78:67, v ďalšom stretnutí si doma už Nitrania výhru postrážili a v poslednom predvianočnom súboji porazili Karlovku na jej palubovke 69:87.

Ešte začiatkom týždňa nebolo isté, v akej zostave Nitra nastúpi. Zranení podkošoví hráči Pejovic a Štefek sú ale už trénerovi Petrovi Semanovi k dispozícii a môžu nám cestu za dvomi bodmi znepríjemniť. Práve súboj pod košmi bude podľa expertov tým, čo rozhodne nedeľný zápas. Dôležité ale tiež bude, aby si Karlovka dala pozor na straty, ktoré boli v predchádzajúcich troch zápasoch veľkým faktorom neúspechov v súbojoch s Nitrou.

Stretnutie začína o 18:00 v Nitre, súboj si môžete pozrieť prostredníctvom Youtubu, ale aj ako štatistiky - TU!