Pred 33. kolom: Na zaváhanie Svitu nečakáme, body chceme aj od Komárna
13. februára 2016

Po solídnom výkone v domácom zápas s Prievidzou sa naši chalani plne sústredia na stretnutie 33. kola. Ligové povinnosti ich zavanú do Komárna, kde odohrajú predposledný vzájomný zápas. Jeden z predchádzajúcich duelov si totiž oba celky preložili na koniec ligy.

Komárňania - rovnako ako hráči Karlovky - potrebujú každý bod. Stále totiž bojujú s Košicami a Levicami o výhodnú tretiu priečku. Majú pritom o výhru viac ako ich súperi. Karlovka zasa myslí na šieste miesto, ktoré by dalo dokopy práve celky na 3. a 6. mieste.

Bratislavčania ale rozhodne nečakajú na zaváhanie Svitu, ktorý má ešte na pláne získať výhru so spišskonovoveským outsiderom. Vysokoškoláci to dokázali aj v poslednom zápase, kedy necelé tri minútky pred koncom stretnutia šli do vedenia prvýkrát v zápase. Napokon ale vyhrala Prievidza. "Atmosféra v kabíne nie je veľmi iná," hovorí Andrej Galád, krídelník VŠEMvs Karlovka Bratislava. "Na jednej strane sme radi, že sme sa po nepresvedčivom výkone proti Interu vrátili na správnu koľaj. Na druhej strane nás tá prehra mrzí, pretože Prievidza bola zdolateľná a o víťazstvo nás pripravili chyby v posledných dvoch minútach zápasu," hovorí 24-ročný rodák z Bratislavy.

Karlovka sa s Komárnom stretla v tejto sezóne dvakrát, pričom v oboch prípadoch boli úspešní Obuvníci. V šiestom kole bol prvý polčas veľmi vyrovnaný, mužstvá sa striedali vo vedení, v tretej štvrtine si ale Komárno vytvorilo 10-bodový náskok a ten si do konca zápasu podržalo - 78:89. V pätnástom kole to bola ale už jasná jazda pre Komárno, zápas skončil 87:62 po tom, ako si Komárňania po elý zápas budovali náskok.

Pokiaľ budú chcieť hráči Karlovky uspieť proti top tímu, budú musieť podať opäť perfektný výkon a navyše odstrániť chybičky, ktoré rozhodovali stretnutie s Prievidzou. "V Komárne sa určite musíme vyvarovať zbytočným stratám a premieňať viac voľných striel a trestných hodov," dodáva Andrej Galád.

Stretnutia začína v Komárne v sobotu o 18:00. Štatistiky nájdete tu.