Pred 4. kolom: Komu pomohli stretnutia v príprave viac?
19. októbra 2016

Po víkendovom oddychu sa do kolotoča Slovenskej basketbalovej ligy vracia aj mladší z bratislavských tímov VŠEMvs Karlovka Bratislava. V stredu o 19:00 privíta rivala z Handlovej. Zápas bude vysielať naživo internetová televízia Huste.tv.

Bude to pritom už tretie stretnutie týchto dvoch celkov v pomerne krátkom čase. Tímy totiž spolu zohrali dva prípravné zápasy, pričom si oba celky postrážili domáce prostredie. "Zápas s Handlovou sme vyhrali, ale aj prehrali,budeme sa musieť na sto percent sústrediť a plniť to, co nám tréneri hovoria," je pripravený na stretnutie 4. kola krídelník Karlovky Filip Halmeš.

V minulom roku sa Handlová s Karlovkou nestretla, pretože Hornonitranci čerpali ročnú "dovolenku". Po sezóne bez basketbalu sa ale najvyššie súťaž do Handlovej vrátila a panuje tam pozitívna basketbalová atmosféra. Tej však nepridávajú tri prehry, ktoré Handlovčania postupne utŕžili od rivala z Prievidze, doma s Interom a v Košiciach. Karlovka je na tom pomerne lepšie, keď aj vďaka priaznivejšiemu losu zvíťazila v Nitre.

Práve pre nulu výhier na konte by tím Handlovej určite chcel v Bratislave bodovať. "Ich sila je v doskoku, ale majú aj kvalitných strelcov a skúsených hráčov," načrtáva Filip Halmeš silné stránky stredajšieho súpera a kolega z perimetra David Abrhám s ním súhlasí. Pozor by si pritom mali najviac dávať na Petra Sedmákoa, ktorého výkony sú v úvode ligy veľmi dobré. "Handlová má skúsený tím a kvalitných podkošových hráčov. My by sme v stredajšom zápase mohli využiť pozitívnu energiu z posledného zápasu s Košicami, kde sme ukázali našu silu, a tiež agresivitu v obrane s rýchlym prechodom do útoku," odkazuje pred zápasom.