Pred 5. kolom: Uspejeme na palubovke nováčika?
21. októbra 2016

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava už naplno zarezávajú v kolotoči zápasov Slovenskej basketbalovej ligy. S negatívnou bilanciou 1-3 po odohraní štyroch kôl cestujú zverenci Petra Ivanoviča do Lučenca. Tam ich čaká nabudený súper, nováčik z Lučenca sa totiž medzi elitou predstavuje po viacerých sezónach, na ambíciách nešetrí a to oceňujú aj tamojší fanúšikovia. Lučenecká hala sa už v príprave a v prvých kolách stala jedným z najbasketbalovejších arén na Slovensku.

Lučenec má za sebou pozitívny štart do ligy, keď v úvodných troch stretnutiach mal ľahší žreb, neuspel iba na palubovke vicemajstra z Komárna. Porazil však pomerne presvedčivo tak Nitru ako aj Spišiakov. Karlovka mala možnosť zmerať si sily s Nitranmi a hoci vyhrala menším rozdielom ako Lučenec, šance bratislavského celku sú otvorené. Podľa trénera Petra Ivanoviča si však musia "Vysokoškoláci" vstúpiť do svedomia a napraviť chyby, ktoré sa v poslednom zápase objavovali. "Po stredajšej prehre, ak chceme v Lučenci uspieť, musíme dať hore hlavy. Nemôže sa stať, že prestaneme hrať. Ak budeme hrať našu hru s intenzitou a agresivitou, nemusíme sa báť žiadneho súpera," je presvedčený.

Napriek tomu, že Lučenec je v Slovenskej basketbalovej lige nováčikom, nemožno ich brať ako menejcenného, slabšieho a dokonca ani menej skúseného súpera. Medzi zverencami trénera Ivana Kurillu, ktorý sa v slovenskom vrcholovom basketbale pohybuje už 20 rokov, sú nemenej skúsení Aco Mandič, Maroš Rendla, Peter Pipíška, ale aj Američan Garrick Sims so skúsenosťami zo Španielska. Tých dopĺňa balkánska mladícka enkláva a strelecky disponovaný krídelník Aaron Rountree.

Stretnutie v Lučenci začína o 18:00 a sledovať ho môžete na Youtube kanáli SBL, alebo prostredníctvomštatistického prenosu.