Pred 6. kolom: Na Karlovku prichádza kat majstrov, vonku však ešte Svit nevyhral
26. októbra 2016

Streda 26.10. je dňom, kedy sa v SBL odohrá šieste kolo. VŠEMvs Karlovka Bratislava privíta Iskru Svit, teda tím, ktorý sa po odohraní pätice zápasov pohybuje v hornej polovici tabuľky. Zápas začína tradične o 19:00 a vysielať ho bude aj portál Huste.tv.

Tím zo severu Slovenska budí oprávnene rešpekt v očiach súperov. Zverenci mladého trénera Madzina totiž v úvode ročníka prekvapivo porazili silné mená ako Inter, Prievidzu a naposledy aj strelou v poslednej sekunde Košice. Hoci v poslednom stretnutí sa náš stredajší súper neblysol a prehral v Handlovej, tri cenné skalpy poukazujú na silu Svitu.

Pravdou ale je, že na ihriskách súperov zatiaľ severania nedosahujú ideálne výsledky. V prvom kole ich deklasovali Levice a v poslednom meraní síl bola nad ich sily už aj spomínaná Handlová. „Čakáme náročné stretnutie so súperom, ktorý je momentálne na vlne. Vieme o ich hernom štýle a aj silných stránkach jednotlivých hráčov, čo rešpektujeme a zohľadnili sme to aj v našej príprave. Našim hlavným cieľom je ale sústrediť sa na náš výkon, vykonávanie vecí, na ktorých koncepčne pracujeme a túžbe vyhrať," povedal Tomáš Polák, asistent trénera Karlovky.

Naši chalani v ostatnom zápase podľahli kvalitnému Lučencu, ktorý si postrážil búrlivé domáce prostredie. Ostávajú tak s jedinou výhrou na ôsmom mieste. Výhra nad ambicióznym Svitom by mohla zverencov Peťa Ivanoviča nakopnúť k lepšej psychickej pohode a nepochybne i vyššej priečke.

SBL:

Kto proti komu: Streleckým lídrom "vysokoškolákov" je s 13,5 bodmi Dalibor Hlivák. Na hosťujúcej strane udáva tón rozohrávačská dvojica Eric Palm a Evan Singletary. V priemere dávajú spoločne v zápasoch takmer 40 bodov.

Čísla, čísla, čísla: Zverenci trénera Petra Ivanoviča mali v sobotu dobrú podporu z lavičky (25 bodov) a spod košu (38 zo 71 bodov). Sviťania minuli v Handlovej len štyri trestné hody (82% úspešnosť), mali 30% úspešnosť za tri body a za 2 body premenili 56% pokusov.

Povedali pred zápasom:

Tomáš Polák (asistent trénera Karlovky): „Čakáme náročné stretnutie so súperom, ktorý je momentálne na vlne. Vieme o ich hernom štýle a aj silných stránkach jednotlivých hráčov, čo rešpektujeme a zohľadnili sme to aj v našej príprave. Našim hlavným cieľom je ale sústrediť sa na náš výkon, vykonávanie vecí, na ktorých koncepčne pracujeme a túžbe vyhrať.“

Martin Bachan (hráč Svitu): „Karlovka má svoju kvalitu a preto nás nečaká ľahký zápas. Hrajú rýchlo a agresívne, ale verím, že sa nám podarí dotiahnuť zápas do víťazného konca.“