Pred 7. kolom: Karlovka cestuje do Levíc za neporazeným súperom
05. novembra 2016

V siedmom kole zvedie v sobotu 5. novembra VŠEMvs Karlovka Bratislava súboj s levickými Patriotmi. Tí sú v doterajšom priebehu sezóny jedným najpozitívnejších prekvapení Slovenskej basketbalovej ligy, keďže ešte neprehrali. Jedinú porážku im tento rok pripravil súper z Kapfenbergu v Alpsko-jadranskom pohári.

To, že pôjde pre Karlovku o mimoriadne ťažké stretnutie, si uvedomujú aj zverenci trénera Petra Ivanoviča. "Levice sú veľmi náročný súper, ktorý je stále bez prehry. Musíme sa poučiť z posledných zápasov a hrať svoju hru, nesústrediť sa na to, čo hrajú oni. V poslednom zápase sme nebránili dobre atletického a ofenzívne ladeného súpera po väčšinu zápasu a preto sme prehrali. V Leviciach to nechceme zopakovať," povedal pred stretnutím s Patriotmi krídelník Karlovky Marek Doležaj.

So svojimi spoluhráčmi sa na ihrisku priebežného lídra pokúsia prekvapiť veľmi atletický tím a prerušiť štvorzápasovú šnúru prehier. Pozitívne emócie by si mohli Karlovešťania zobrať z poslednej odohranej štvrtiny, v ktorej Karlovka zmietla Svit, avšak iba znížila svoje manko z tridsiatich bodov na desať. Naopak, Levičania dokázali vyhrať všetky z doterajších šiestich zápasov, pričom okrem súperov z nižšej časti tabuľky porazili na svojej palubovke aj ambiciózny Lučenec a oboch účastníkov poslednej finálovej série. Oba náročné zápasy zvládli Levičania jednoznačne, čím si vyslúžili u každého súpera rešpekt.

Stretnutie začína už v sobotu i 18:00, prenos z Levíc bude okrem klubovej kamery zabezpečovať aj internetová televízia Huste.

Prenos nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=7Sy7DIFpgu0
Štatistiky nájdete tu: http://www.fibalivestats.com/u/SBL/383350/

Ďalšie zápasy 7. kola:

Košice - Nitra
Handlová - Komárno
Svit - Spišská N.V.