Pred 8. kolom: So Spišiakmi neberieme nič, len výhru!
09. novembra 2016

Pred odohraním ôsmeho kola panuje v tíme bratislavskej Karlovky dobrá nálada. Zverenci Petra Ivanoviča majú totiž za sebou výborný výkon v Leviciach, ktorým porazili súpera i všetky papierové predpoklady. U lídra vyhrali zaslúžene a preťali jeho neporaziteľnosť vrámci Slovenskej basketbalovej ligy.

V stredu čaká na tím VŠEMvs Karlovka Bratislava súper z iného súdka, na prvý pohľad prijateľnejšieho. Do Bratislavy pricestuje Spišská Nová Ves, ktorá v tomto ročníku ešte nevyhrala, triumf si zverenci Davida Demečka nepripísali dokonca ani počas celého minulého ročníka. Z dvoch bodov sa Spišiaci tešili ešte 28. februára 2015! Napriek tomu ide o súpera, ktorý vie brániť i dávať koše a preto nie je dobré ho podceniť. Krídelník Karlovky Michal Podhorský je presvedčený o tom, že sa tak v stredu nestane. "Rozdiel medzi prípravou na neporazené Levice a prípravou na Spišiakov bez výhry nie je, nepozeráme sa na to, aký súper sa proti nám postaví. Na každý jeden zápas sa pripravujeme zodpovedne a nesledujeme, akú sériu výhier alebo prehier náš protivník má. Aj stredajší zápas začne stavom 0:0, výsledky z predchádzajúcich zápasov sa nerátajú," vraví "Poky".

So spoluhráčmi vnímajú pred stretnutím ôsmeho kola aj to, že doma ešte nevyhrali a fanúšikov by chceli rozhodne potešiť. A práve proti Spišiakom bude pre neho i jeho spoluhráčov na výhru najlepšia možnosť. "V tomto kole by sme radi vyhrali na domácej palubovke, paradoxne sa nám zatiaľ viac darí vonku a doma sme ešte nevyhrali. To chceme zmeniť."

Stretnutie VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves začína už tradične v Športovej hale profesora Rovného o 19:00. Priamy prenos zo stretnutia bude vysielať internetová televízia Huste.tv, prenos zo zápasu budeme klubovou kamerou prenášať na Youtube, sledovať môžete aj štatistický prenos.