Pred 9. kolom: Majster sa rozbieha, ako mu bude vzdorovať Karlovka?
12. novembra 2016

Prvé tohtosezónne stretnutie majstra z Prievidze so VŠEMvs Karlovka Bratislava sa bude konať na Hornej Nitre. V zápase deviateho kola budú mať "Vysokoškoláci" mimoriadne náročnú úlohu. Po pomalšom štarte v tejto sezóne sa Prievidza pomaly dostala do vyšších otáčok a postupne sa dostávajú do basketbalového varu. Navyše im bude pomáhať aj domáce prostredie, ktoré je v pre domáci tím mimoriadne žičlivé.

Domáci ukázali v posledných dvoch stretnutiach s Lučencom aj s Interom svoju veľkú silu, na ktorej si tréner Miljan Čurovič zakladá - kolektívnu hru s rýchlou rotáciou lopty na útočnej polke súpera. Spoliehať sa môžu na tradičné opory ako Igor Marič, Richard Körner a Marko Batina, ale aj na dvojicu amerických hráčov Reger Dowell - Andre Jones, ktorá v poslednom zápase nastrieľala Lučencu 29 bodov a pridala 11 asistencií a 8 doskokov. Po siedmich odohraných stretnutiach majú domáci bilanciu 5 výhier a 2 prehry, pričom jednu utŕžili od nakopnutých Levíc a druhú prekvapivo od Iskry Svit.

Karlovka má pred svojim sobotným súperom pochopiteľne rešpekt, čo potvrdzujú aj slová krídelníka Davida Abrháma. "Prievidza má výborných fanúšikov, takže sa tešíme na výbornú atmosféru. Hrať sa nám tam bude ale ťažko, keďže majú aj kvalitný tím, hrajú kolektívne a veľmi agresívne. Určite tam chceme predviesť lepší výkon ako v stredu so Spišskou Novou Vsou, hrať rýchlejšie a robiť menej chýb," tvrdí, no zároveň nachádza aj priestor na extra motiváciu: "Hrať proti papierovému favoritovi, navyše majstrovi, ktorého by sme nemali poraziť, to nám môže dodať ešte väčšiu chuť na ihrisku," hovorí.

Stretnutie Karlovky s Prievidzou začína v sobotu 12.11. o 18:00 v Prievidzi. Zápas bude vysielať internetová televízia Huste.tv, prenos z klubovej kamery nájdete tu, štatistiky sú zas prístupné na tomto linku.