Pred pohárom nemáme veľké oči, dôležité bude čo predvedieme na ihrisku
04. februára 2016

Bratislavské derby na Slovenskom pohári, časť druhá. Minuloročné štvrťfinálové stretnutie medzi Interom Bratislava a VŠEMvs Karlovkou Bratislava malo jednoznačný priebeh i víťaza. Porazil nás súper, ktorý sa bez problémov dostal až do finále a tam porazil Komárno so zdravotne sa trápiacim T.J. Bannisterom.

Tento rok nemá Inter zrejme iné ako najvyššie ambície. Preto bude otvárací zápas Budiš Slovenského pohára pre našich chalanov veľmi náročný. "Pripravovali sme sa tak, ako na všetky ostatné ligové zápasy," hovorí David Abrhám, krídelník VŠEMvs Karlovka Bratislava. Davida a jeho spoluhráčov čaká ešte náročný záver ligy, v ktorom musí získať o jednu výhru viac, ako Svit. Iba tak môže Karlovka skončiť na šiestom mieste a vyhnúť sa v štvrťfinále dvojici Inter - Prievidza.

Pre Karlovku bude tak dôležitejšie, ako sa budú prezentovať na prievidzkej palubovke, ako samotný výsledok zápasu. Zverenci trénera Milana Černického majú za sebou trojzápasovú výhernú sériu a zlepšené výkony budú chcieť potvrdiť aj proti jednému z top tímov súťaže. "Postupne zlepšujeme viaceré herné činnosti a proti Interu sa budeme chcieť  ukázať," predpovedá Milan Černický.

Napriek tomu, že náš starší brat z Interu bude v stretnutí jednoznačným favoritom, Milan Černický cíti malú šancu na veľké prekvapenie. "Inter má pred sebou nielen očakávané pohárové zápasy, ale aj súboje o prvú priečku v lige. Môže byť našou výhodou, že si budú chcieť rozložiť sily na ďalšie zápasy. Cítime tam šancu, no výsledok nebude až tak podstatný," uzatvára.

Súboj Karlovky s Interom začína v piatok o 11:00. Pred žiackou kulisou si to tieto dva celky rozdajú v Prievidzi, ktorá je dejiskom trojdňového basketbalového sviatku.