Predať skúsenosti v Karlovke, zhodne hovorí Abrhám a Hlivák
12. augusta 2015

Pred necelým mesiacom sa uskutočnili Majstrovstvá Európy B divízie do 20 rokov, na ktorom sa Slováci umiestnili na konečnom 10. mieste. Svoje zastúpenie na šampionáte mala aj MBK Karlovka Bratislava v podobe Dávida Abrháma a Dalibora Hliváka. Ako zástupcovia hodnotia samotný turnaj? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

1.Ako by si zhodnotil svoje účinkovanie na šampionáte?
2. Dostával si dôveru od trénera, čím si si ju podľa teba vyslúžil?
3. Aké boli tvoje úlohy v stretnutiach?
4. Čo ti ukázali stretnutia na medzinárodnom fóre?
5. Celkovo ako tím, myslíš, že ste mali na lepšie umiestnenie?
6. Vládne teda spokojnosť s celkovým umiestnením na turnaji?
7. Ako plánuješ pretaviť nabrané skúsenosti do zápasov Karlovky?
Dávid Abrhám:
1. Moje účinkovanie na šampionáte hodnotím prevažne pozitívne, snažil som sa hrať najlepšie ako som vedel. Trochu ma síce limitovalo zranenie achilovky, no na to sa samozrejme vyhovárať nemôžem.
2. Tréner sa snažil dať každému hráčovi šancu presadiť sa. Často sme hrali aj v rotácii 10 - 12 hráčov.
3. Nepovedal by som, že každý mal nejakú špeciálnu úlohu. Na ME musí každý brániť, útočiť, doskakovať atď. Nie je to o jednotlivcoch, ale o tom, ako dobre dokážu hráči spolupracovať a hlavne bojovať.
4. Určite je čo zlepšovať, najviac by som asi vyzdvihol agresivitu a komunikáciu v obrane, ktorá nám chýbala. Potom asi aj nejaké tie herné skúsenosti ktoré nemáme, pretože väčšina klubov na Slovensku sa bojí dať šancu mladým slovenským hráčom v mužskej kategórii.
5. Jednoznačne áno. Nebyť smolného zápasu v skupine s Maďarskom, v ktorom sme ešte minútu pred koncom vyhrávali asi o 8 bodov a nakoniec sme ho prehrali v predĺžení, mohli sme hrať v prvej osmičke. Možno že nám chýbalo to povestné šťastíčko, ale o tom je šport. Raz si hore, raz si dole.
6. Ako som už povedal, po tom zápase s Maďarmi nám neostávalo nič iné, ako dohrať turnaj v skupine o 9. – 18. miesto. Nakoniec sme skončili na 10.mieste, s ktorým môžeme byť za daných okolností spokojní.
7. Bola to pre mňa dobrá skúsenosť a dúfam že to nielen mne, ale aj ostatným hráčom pomôže sa naďalej zlepšovať.
11659464_1007944872583718_9033088511043664689_n
Dalibor Hlivák:

1. Snažil som sa plniť správne pokyny trénerov, hrať naplno, hrať basketbal a robiť tie veci na ihrisku, ktoré mi idú najlepšie. Myslím, že boli zápasy, keď sa mi to darilo, no boli aj také, kedy menej.
2. Myslím, že dôveru som získal už nomináciou na ME. Pri každom striedaní a nasadení do hry som sa ju snažil nesklamať a podať čo najlepší výkon.
3. Udržať nasadenie po príchode z lavičky, vytvárať tlak na rozohrávačov, organizovať hru či už v obrane tak aj v útoku.
4. Určite nám ukázali, že vieme hrať basketbal. Mať o niečo viac šťastíčka na konci zápasu s Maďarmi, mohlo to skončiť inak. Ale určite nám ukázali naše slabiny, na čom treba zamakať. Najväčším problémom boli určite herné skúsenosti a to, že sme nevedeli vydržať hrať našu hru 40 minút.
5. Ja si myslím, že tento tím mal na prvú osmičku. Ako som už hovoril, stačilo nám vyhrať zápas s Maďarskom a naše umiestnenie by vyzeralo úplne inak. Dokázali sme hrať vyrovnanú partiu s Maďarmi, celý zápas sme hrali dobre, odišli sme vlastne v predĺžení. No myslím, že po tomto zápase sme akoby našli novú silu a nespustili sme hlavy, vyhrali sme tri zápasy po sebe.
6. Človek spokojný nikdy nemôže byť, potom by nikdy nemohol napredovať. Ako som už povedal, mohli sme hrať v prvej osmičke.
7.  Ako som si mohol všimnúť aj na iných šampionátoch, na tomto bol veľký rozdiel oproti zápasom v ligách na Slovensku v agresivite a nasadení. Určite treba spomenúť aj celkové nasadenie na tréningoch, povzbudzovanie na zápasoch a celkový prístup k reprezentácii. Budem sa snažiť predať skúsenosti mladším hráčom v Karlovke a nadobudnuté skúsenosti zo šampionátu pretaviť do ligových zápasov.