Predposledný domáci zápas proti Leviciam
14. marca 2017

Do konca základnej časti Eurovia SBL zostáva odohrať len päť zápasov. V stredu sa v Bratislave stretnú tímy, ktoré majú úplne odlišné pozície. Je to navyše predposledný domáci zápas Karlovky.

Basketbalisti Karlovky ťahajú negatívnu sériu ôsmich prehier v rade. Nachádzajú sa na deviatom mieste bez šance na postup do play off. Budú však hrať o udržanie si deviatej priečky. Desiata Spišská Nová Ves ich  môže ešte predbehnúť 

"Tešíme sa po dlhšej dobe na domáci zápas. V tréningu sa sústreďujeme na našu hru. Do konca súťaže máme päť ťažkých zápasov. Chceme získať čo najviac herných skúsenosti a zabojovať o čo najlepší výsledok," povedal pre zápasom tréner Peter Ivanovič.

Levice majú úplne iné starosti. Sú na štvrtom mieste a bojujú o čo najlepšiu východiskovú pozíciu do vyraďovacích bojov. Aj formu majú o poznanie lepšiu ako Karlovka, z posledných piatich zápasov vyhrali tri. Na tretiu Prievidzu strácajú bod a pred piatym Svitom majú trojbodový náskok.

Oba celky sa na najvyššej úrovni stretli dvanásťkrát. Levice sa z víťazstvá tešili sedemkrát, Karlovka triumfovala päťkrát. V tejto sezóne odohrali proti sebe tri zápasy. V tom prvom, v Leviciach, zvíťazila Karlovka. V nasledujúcich dvoch boli už úspešnejší basketbalisti z Levíc. Navyše v poslednom meraní síl zdolali na domácej palubovke Bratislavčanov vysoko 93:55.

Začiatok duelu je naplánovaný na stredu 19.00 h, hrá sa tradične v hale FTVŠ.