Predstavujeme členov A-mužstva VŠEMvs Karlovka Bratislava, dnes: David Abrhám
26. novembra 2014

meno a priezvisko: David Abrhám
prezývka: "Davido"
dátum narodenia: 9. októbra 1996 v Bratislave
post: rozohrávač
výška: 192 cm
váha: 88 kg
číslo dresu: 14

predchádzajúca kariéra:
2007-2008 MBK Karlovka (minibasketbal)
2008-2009 MBK Karlovka (mladší žiaci)
2009-2011 MBK Karlovka (starší žiaci)
2011-2012 MBK Karlovka (kadeti)
2012-2013 MBK Karlovka (kadeti, juniori)
2013-2014 MBK Karlovka (juniori, muži - I. liga)
2014-2015 VŠEMvs Karlovka Bratislava (Eurovia SBL, juniori)

reprezentácie:
- výber SR U16 (2012)
- 3x3 SR U18 (2013, 2014)

najväčšie úspechy:
- majster Slovenska kadetov (2012)
- majster Slovenska juniorov (2014)

sám o sebe vlastnými slovami:
S basketbalom som začal presne tam, kde pôsobím aj dnes a to v MBK Karlovka. Konkrétne v kategórii starší minibasketbal na Majerníkovej, trénoval ma Marek Bulík, okrem iných chalanov som sa tam stretol s Marekom Doležajom, s ktorým dodnes hrávam a sme aj dobrí kamaráti. V Bratislave študujem na gymnázium, ktoré chcem doštudovať. Samozrejme, nie sú to len mimobasketbalové povinnosti, ktoré ma v Karlovke držia. Páči sa mi idea akú klub má v najvyššej mužskej basketbalovej lige a to hrať súťaž výhradne s mladými slovenskými hráčmi, čo mi otvára dvere získať cenné skúsenosti. Tiež by som si rád zopakoval úspech z minulého roka a vybojoval spolu s ostatnými titul majstra Slovenska v juniorskej kategórii.

Aké sú moje očakávania v nastávajúcej sezóne? Byť oporou juniorského družstva a tiež presvedčiť trénera A-tímu, že si minúty na ihrisku zaslúžim a viem byť užitočným hráčom v mužskej kategórii. Okrem basketbalových tréningov sa snažím na sebe pracovať aj na individuálnych tréningoch, preto verím a očakávam od seba, že aj to mi pomôže v tejto sezóne získať čoraz viac minút práve pri mužoch. A môj prínos do tímu? My najmladší to máme ťažké, stále len počúvam: "David fľaše, David lopty" (smiech). Ale tak to má byť, každý si to musel vytrpieť. Ale určite som za dobrú náladu a atmosféru v šatni, o ktorú sa staráme všetci.

Za moju doteraz najkrajšiu basketbalovú spomienku by som označil tohtoročné Final Four juniorov. Určite nezabudnuteľným okamihom - teda aspoň pre mňa - bolo víťazstvo nad Handlovou, s ktorou sme celú sezónu bojovali o prvú priečku. Nebolo to moje prvé Final Four, ale predsa bolo výnimočné tým, že sme sa stretli super partia chalanov, so správnou chémiou a s tým správnym trénerom, veď Maroš Helmecy nakoniec bol vyhlásený aj za mládežníckeho trénera roka 2014 a som rád, že som mohol pod ním hrať a nakoniec aj túto sezónu ešte hrám. Veľkým plusom zároveň bolo, že tento turnaj sme hrali na domácej palubovke pred našimi fanúšikmi, ktorých bolo naozaj dosť a platilo, že boli našim šiestym hráčom. Hnali nás vpred celý turnaj.

Popri basketbalu sa venujem štúdiu na Gymnázium Grösslingová. Za môj basketbalový vzor by som označil legendu NBA Chrisa Mullina z tímu Golden State Warriors, mojím športovým vzorom je švajčiarsky tenista Roger Federer. Myslím, že moje basketbalové prednosti sú presná streľba a prehľad v hre. Na čom by som chcel na sebe popracovať? Chcel by som sa zlepšiť po fyzickej stránke, popracovať na rýchlosti nôh a dynamike, hrať s väčšou agresivitou. Na záver mám odkaz pre fanúšikov Karlovky: Príďte sa pozrieť a podporiť nás, slovenských basketbalistov, či už na domáce stretnutia alebo zápasy vonku a určite môžem za nás všetkých povedať, že my hráči na ihrisku necháme všetko.