Predstavujeme členov A-mužstva VŠEMvs Karlovka Bratislava, dnes: Michal Kožár
24. septembra 2014

meno a priezvisko: Michal Kožár
prezývka: "Koži"

dátum narodenia: 8. septembra 1990 v Krompachoch

post: rozohrávač

výška: 191 cm

váha: 82 kg

číslo dresu: 6

predchádzajúca kariéra:

1996-2005 BK Kovohuty Krompachy

2005-2010 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (kadeti, juniori, mladí muži, I.liga, extraliga)

2010-2012 BK Váhostav Žilina (extraliga)

2012 BK Dastet Krompachy (II.liga)

2012-2013 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (extraliga)

2013-2014 MBK Karlovka (I.liga)

2014- VŠEMvs Karlovka Bratislava (extraliga)

reprezentácie:

- širší výber U16, U18, U20

- 2009 Majstrovstvá Európy B-divízie U20 v Macedónsku

- 2010 Majstrovstvá Európy B-divízie U20 Rakúsko

sám o sebe vlastnými slovami:

S basketbalom som začal už v prvom ročníku základnej školy v Krompachoch. S kamarátom a spolužiakom Martinom sme videli plagátik o uskutočnení basketbalového tréningu a na druhý deň sme začali s basketom. Viedli nás k tomu aj rodičia, keďže otcovia aktívne hrávali tento šport. Zanajväčší osobný úspech doteraz považujem to, že aj po zranení kolena ma basketbal stále baví a môžem ho hrať. Samozrejme si vážim a rád spomínam na majstrovstvá Slovenska kadetov či juniorov, odkiaľ mám každý cenný kov. Taktiež mám dve bronzové medaily z extraligy mužov. Za úspech považujem víťazstvo v I. lige mužov a postup do Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) v drese Karlovky.

A prečo vlastne Karlovka? Pred minulou sezónou som bol demotivovaný hrať basketbal na najvyššej úrovni. Zhodou okolností som sa ocitol v Bratislave a stretol sa s manažérom Karlovky Františkom Kubalom. Páčila sa mi vízia a poslanie klubu a tak som sa postupne pripojil k družstvu mužov. Určite zavážilo aj to, že som sa poznal s väčšinou chlapcov, ktorí boli v tíme. Klub má dlhodobejšiu víziu a preto sme sa dohodli na viacročnej spolupráci.

V nastavajúcej sezóne očakávam veľkú kvalitatívnu zmenu našich súperov a na to sa musíme poriadne pripraviť fyzicky aj mentálne. Máme hráčov, ktorí vedia do čoho idú, ale sú tu aj nováčikovia, ktorí si v prípade, že chceme byť úspešní, budú musieť na zmenu rýchlo zvyknúť. Očakávam zodpovedný prístup každého hráča z nášho tímu a verím, že sa nestratíme ani medzi profesionálmi. Pobiť sa o play-off by mal byť náš základný cieľ.

Okrem basketbalu sa venujem štúdiu na Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy (VŠEMvs) v Bratislave. Za môj basketbalový vzor by som označil legendu NBA Michaela Jordana, z domácich hráčov Dávida Demečka. Mojím športovým vzorom bol a vždy bude môj otec Stanislav Kožár. Za svoje prednosti označím rýchlosť, zápal pre hru a vyspelé hráčske myslenie. Zlepšiť by som sa chcel v driblingu a v ťahu na kôš, zamakať chcem aj na výskoku.