Predstavujeme členov A-mužstva VŠEMvs Karlovka Bratislava, dnes: Richard Kucsa
31. januára 2015

meno a priezvisko: Richard Kucsa

prezývka: "Ricky"
dátum narodenia: 3. septembra 1985 v Štúrove
post: rozohrávač
výška: 189 cm
váha: 80 kg
číslo dresu: 7

predchádzajúca kariéra:
2003-2005: BK VTJ Levice (extraliga)
2005-2007: Chemosvit Svit (extraliga)
2007-2008: BK Levice (extraliga)
2009-2012: BK Inter Bratislava (extraliga SR, česká extraliga)
2012-2014: MBK Karlovka (I. liga SR)
2014- : VŠEMvs Karlovka Bratislava (Eurovia SBL)

reprezentácie:
národný tím SR - mládežnícke kategórie hráčov do 16, 18 a 20 rokov

sám o sebe vlastnými slovami:
S našim športom som začal ako šesťročný v basketbalovej prípravke na Základnej škole Saratovská 85 v Leviciach. V klube ŠBK Junior Levice som postupne prešiel všetkými mini a mládežníckymi kategóriami až po juniorskú a súťaž mladších mužov. Okrem jednej šesťtýždňovej výnimky, keď som mal 12 rokov a venoval sa tenisu, basketbal bol jediný šport, ktorý som súťažne hrával na klubovej úrovni.

Počas kariéry som získal množstvo trofejí. Som viacnásobný majster SR v mládežníckych kategóriách a víťaz medzinárodných turnajov. V seniorskej kategórii sme so Svitom vybojovali 3. miesto v Slovenskom pohári. Medzi moje kolektívne basketbalové úspechy radím aj postup MBK Karlovka do extraligy. Stále idem vpred ďalším úspechom. V Karlovke som pôsobil aj predchádzajúcu sezónu a bol som spokojný. Prikláňam sa k filozofii smerovania MBK Karlovka a po dohode s vedením klubu som nemal dôvod nebyť súčasťou družstva. Vedeli sme, že ako družstvo iba so slovenskými hráčmi sa budeme musieť vyrovnať nielen s legionárskou hráčskou konkurenciou v družstvách súperov, ale aj s vyšším tempom najvyššej súťaže.

Moje silné stránky? Pevne verím, že to nie sú iba skúsenosti. Medzi moje prednosti radím hlavne skutočnosť, že basketbal študujem, venujem sa mu aj ako tréner či analytik. Takže môj pohľad na hru nie je iba hráčsky, ale obšírnejší. Zároveň s ďalšími ´staršími´ spoluhráčmi máme za úlohu dodať tímu nadhľad a pokoj vo chvíľach, keď je to potrebné. Z basketbalovej stránky by som sa chcel zlepšiť v streľbe a v práci nôh. Všeobecne pri ostatných nebasketbalových povinnostiach si chcem vytvoriť aj čo najviac času pre činnosti v prospech družstva.

Ak nehrám basketbal za Karlovku, som študentom doktorantskej nadstavby na Fakulte telesnej výchovy a športu UK. Za basketbalové vzory by som označil trojicu Jozef Lovík, Juan Carlos Navarro, Kobe Bryant. Z ostatných športovcov som vždy obdivoval tenistu Peta Samprasa a futbalistu Ferenca Puskása. Odkaz pre fanúšikov Karlovky? Verím, že si vytvoria vzťah k novému prostrediu domácich zápasov, bude ich pribúdať a návštevy zápasov a fandenie sa stanú súčasťou ich spoločensko-kultúrneho života v meste. My hráči sa budeme snažiť ponúknuť im čo najviac pozitívnych basketbalových zážitkov čo bude v silách družstva, aby sa na zápasoch bavili a prichádzali späť s dobrými pocitmi.