PREDSTAVUJEME: Novým PR manažérom Karlovky bude Tomáš Kottra
05. decembra 2015

Novým vedúcim vonkajšej komunikácie bude 26 ročný Tomáš Kottra.

Rady Mládežníckeho basketbalového klubu Karlovka sa na konci októbra rozhodol opustiť Michal Duchovič, ktorý zastával funkciu PR manažéra. Vedenie sa tak muselo poobzerať po náhrade, našlo ju v osobe Tomáša Kottru.

Michal pôsobil v štruktúrach Karlovky od leta tohto roku, od úvodu sezóny je hlavným redaktorom oficiálneho portálu Slovenskej basketbalovej ligy a v súčasnosti sa pripravuje na ďalší projekt v oblasti médií. „Karlovke by som chcel poďakovať za ponúknutú šancu. V klube som spoznal viacero dobrých ľudí a minimálne ako divák budem častým návštevníkom stretnutí Karlovky,“ sľubuje. Po jeho odchode musel šéftréner František Kubala hľadať náhradu. „Michalovi ďakujeme za spoluprácu. Myslím si, že Tomáš bude minimálne adekvátnou náhradou,“ je presvedčený František Kubala, šéftréner MBK Karlovka.

Nový PR manažér bude mať na starosti najmä vonkajšiu komunikáciu, kam spadá napríklad redaktorská činnosť na našom webe, spolupráca s médiami, partnermi klubu a propagáciu klubu medzi fanúšikmi. „Našiel som tu vysoko profesionálne prostredie, pričom mnohých poháňa najmä láska ku Karlovke a basketbalu. To by nám mohol závidieť nejeden slovenský profesionálny klub,“ pochvaľuje si doterajšiu spoluprácu Tomáš Kottra. Dodáva, že napriek tomu je v klube ešte veľa využiteľného potenciálu. „Teším sa na spoluprácu s trénermi, deckami, ale napríklad aj s Dominikom Havlom, ktorý okrem hrania za juniorov a kadetov pre Karlovku fotí, vyrába priame prenosy a nakrúca videá.“ Tomáš pritom s klubom spolupracuje už od začiatku novembra.

Tomáš Kottra je 26 ročný novinár pôvodom z Komárna, v Bratislave však žije už deviaty rok. Okolo basketbalu sa pohyboval nielen ako fanúšik, ale aj ako hráč vysokoškolského tímu, redaktor, či fotograf. Spolupracoval aj so športovou stránkou Šport.Inak a basketbalovými portálmi Eurobasket.sk a Basket.sk. V súčasnosti završuje štúdium žurnalistiky a jeho reportáže môžete pravidelne čítať v týždenníku Plus 7 dní.

A ako bude zvládať zápasy Karlovky s Komárnom? „Pätnásť rokov fandenia zo srdca nevytrhnem. Vytúžený titul som už ale s Komárnom oslávil. Teraz je rad na Karlovke,“ dodáva.

Máte tip na článok, otázku, alebo pripomienku? Neváhajte sa na nás obrátiť! Píšte na tomas.kottra@mbkkarlovka.sk

(km)