Predvianočný darček v podobe výhry na Spiši
20. decembra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 21. kola Eurovia SBL na palubovke Spišskej Novej Vsi 81:79. Zverenci trénera Milana Černického dosiahli tretí triumf za sebou a s bilanciou 10 výhier, 11 prehier sa spolu so Svitom a Handlovou delia o štvrtú priečku v tabuľke.

Eurovia SBL - 21. kolo:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - VŠEMvs Karlovka Bratislava 79:81 (21:25, 24:17, 11:23, 23:16)
Zostava a body Karlovky: Žilík 17, Židzik 11, Bečarik 10, Kožár 8, Hoferica 7 (Dalibor Hlivák 17, Stránsky 6, Dominik Hlivák 3, Balúch 2, Dědeček 0), najviac bodov SNV: Brown 23, Mandič 22, Hrkač 14. TH: 16/8 - 22/12, fauly: 24 - 21, trojky: 3 - 7

Úvod duelu vyšiel lepšie Karlovke, ktorá si rýchlo vytvorila náskok a v 7. min viedla 19:11. Domáci potom manko stiahli, posledné slovo v úvodnej časti hry však mal Dalibor Hlivák, ktorý presným trojkovým pokusom upravil na 25:21 v prospech hostí. Druhá štvrtina patrila Spišiakom, ktorí spresnili streľbu a sériou 11:2 sa ujali vedenia 43:37. Vyrovnaný prvý polčas napokon skončil výsledkom 45:42. Domácich držal nad vodou srbský pivot Aco Mandič, ktorý v prvom polčase premenil všetkých desať streleckých pokusov (streľba z dva body 8/8) a za úvodné dve štvrtiny zaznamenal spolu 18 bodov.

Kľúčový moment prišiel v tretej štvrtine. Karlovka zlepšila obranu, Spišiaci sa proti nepríjemnej defenzíve súpera vôbec nevedeli presadiť. Za desať minút tretieho dejstva dovolili Bratislavčania domácim nastrieľať iba 11 bodov. Z toho rezultovalo 11-bodové vedenie v prospech hostí (56:67). V záverečnej časti hry domáci bojovali, snažili sa o zvrat v stretnutí, ale Karlovka si umnou hrou udržala tesný náskok až do záveru.