Preview pred 12. kolom Eurovia SBL
12. novembra 2014

V stredu nás čaká ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, s poradovým číslom 12. Čo všetko nás v stredajšom kole čaká?

VŠEMvs Karlovka Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

ŠH FTVŠ Lafranconi, streda 12.11. Od 18:30

Karlovka sa v sobotňajšom kole postarala o jedno zo štyroch prekvapení, keď si hráči Milana Černického bojovným výkonom vydreli veľmi dôležité víťazstvo na palubovke Svitu. Naopak posilnená Spišská Nová Ves si v sobotu pripísala prehru, ktorá ju bude v boji o play-off ešte mrzieť. Na domácej palubovke si Novovešťania neporadili s Nitrou, ktorej po predĺžení podľahli o dva body. „Veľa času vyrovnať sa s poslednými dvoma  zlými výkonmi sme nemali, no musíme zdvihnúť hlavy a bojovať ďalej. Každý hráč si musí vstúpiť do svedomia, pretože to, čo by nás malo zdobiť – obrana a disciplína, v tom sme zlyhali,“ povedal člen VV Spišskej Novej Vsi, Martin Janikov.

V stredu teda môžeme v športovej hale FTVŠ očakávať bojovný basketbal, v ktorom domáci hráči budú chcieť potvrdiť výhru vo Svite a Spišiaci napraviť prehru s Nitrou.„Súper má v zostave nových hráčov, ktorí sa budú chcieť určite ukázať v dobrom svetle, a po prehratom zápase doma s Nitrou prídu zabojovať o víťazstvo. Pozor si budeme musieť dať najmä na tvorcu hry Gorana Bulatoviča. V zápase budeme chcieť potvrdiť stúpajúcu formu z posledných zápasov, zabojovať o tretie domáce víťazstvo, a vrátiť tak Spišskej prehru z tretieho kola,“ hovorí Peter Ivanovič, asistent tréner Karlovky. O víťazstvo chce však zabojovať aj Spišská Nová Ves. „Do Bratislavy ideme s víťaznými ambíciami, iný cieľ, ako plný bodový zisk nemáme,“ dodáva Martin Janikov.

Karlovka Bratislava – Spišská Nová Ves v sezóne 2014/2015: 69:83 (v)

Čítaj viac

Zdroj: basketliga.sk