Preview pred 16. kolom Eurovia SBL
26. novembra 2014

Blíži sa streda a s ňou aj ďalšie kolo najvyššej mužskej basketbalovej súťaže. 16. kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy nám prinesie viacero zaujímavých zápasov.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – EUCOS Levickí Patrioti

ŠH FTVŠ Lafranconi, streda 26.11. od 18:30

Basketbalisti Karlovky síce naposledy zvíťazili v 12. kole v predĺžení so Spišskou Novou Vsou, no ďaleko od plného bodového zisku nemali ani v poslednom kole na palubovke Banskej Bystrice. Zverenci Milana Černického podľahli „policajtom“ len o dva body, a keby sa Michalovi Kožárovi podarilo premeniť jeho trojkový pokus v posledných sekundách, z víťazstva by sa tešili Bratislavčania. Levičania zase v sobotňajšom kole doma nestačili na Komárno, ktorému podľahli o desať bodov, 84:94. Čo sa týka vzájomných zápasov Karlovky s Levickými Patriotmi, lepšie sú na tom práve žlto-zelení, ktorí v domácom zápase zdolali nováčika o 12 bodov. „V stredajšom súboji proti Leviciam sa budeme sústrediť najmä na obranu dvojice ich kľúčových hráčov Luku Igrutinoviča a Eddiho Jurjeviča, ktorí nám v prvom vzájomnom stretnutí u súpera robili najväčšie problémy. Trojzápasovú sériu prehier chceme prerušiť víťazstvom na domácej palubovke. Musíme sa vyvarovať veľkému počtu stratených lôpt a naopak využiť každú súperovu chybu a potrestať ju bodmi,“ hovorí pred zápasom asistent trénera Karlovky, Peter Ivanovič.

Pre úplnosť informácií ešte dodávame, že v tíme Karlovky bude v stredajšom zápase chýbať dlhodobo zranený Filip Lehman a Filip Abrhám, ktorého ešte čaká týždenná pauza, no do hry by sa mal vrátiť zotavený Miroslav Žilík.

Karlovka Bratislava – Levice v sezóne 2014/2015: 81:93 (v) Čítaj viac 

Zdroj: basketliga.sk