Preview pred 17. kolom Eurovia SBL
30. novembra 2014

Sobota, 29. novembra, nám prinesie ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, už s poradovým číslom 17, čím sa pomaly blížime k uzavretiu prvej polovice základnej časti sezóny 2014/2015.

MBK Handlová – VŠEMvs Karlovka Bratislava

ŠH, sobota, 29.11. od 18:00

Po troch prehrách sa na Handlovčanov konečne usmialo šťastie a v 16. kole si v Banskej Bystrici vybojovali víťazstvo 76:70. V sobotu ich doma čaká zápas s Karlovkou, ktorej majú čo vracať, nakoľko to boli práve handlovskí „baníci“, ktorí ako prví neuspeli na palubovke nováčika a s rýdzo slovenským tímom prehrali o osem bodov. „Na Karlovku sa zodpovedne pripravujeme. Nebude to jednoduchý zápas, nakoľko jej hráči sa v posledných zápasoch dostali do dobrej formy. Nemajú u nás čo stratiť, nehrajú pod tlakom. Musíme od začiatku pristúpiť k zápasu zodpovedne, musíme dodržať taktiku na zápas a hlavne musíme bojovať ako tím, jedine tak môžeme uspieť,“ konštatuje handlovský športový riaditeľ, Ivan Kartáč.

Zverenci Milana Černického si, podobne ako Handlovčania, v stredajšom kole vybojovali dôležité víťazstvo po troch neúspešných zápasoch. Doma hostili Levice, s ktorými si v napínavom zápase poradili 88:84. Karlovka tak začína ukazovať svoju chuť po víťazstve a silu v domácom prostredí. V Handlovej to však nebudú mať také jednoduché. „Očakávam náročný zápas, Handlová nám bude chcieť odplatiť prehru z našej palubovky. Ich sila a kvalita je v legionároch, určite budú hnaní vpred domácim publikom a budú chcieť potvrdiť formu po výhre v Banskej Bystrici. Kľúčom k úspechu by mala byť dobrá obrana, koncentrácia v útoku, vážiť si každú loptu a veriť si pri zakončovaní,“ hovorí k zápasu asistent trénera Karlovky, Peter Ivanovič.

Zdroj: basketliga.sk

Handlová – Karlovka v sezóne 2014/2015: 73:81 (v)