Preview pred 19. kolom Eurovia SBL
07. decembra 2014

Eurovia Slovenská basketbalová liga vstupuje do tretej štvrtiny základnej časti. Štyri zápasy 19. kola sa odohrajú v riadnom termíne v sobotu a Banská Bystrica privíta Komárno až v nedeľu, 7. decembra.

MBK SPU Nitra – VŠEMvs Karlovka Bratislava

ŠH Dolnočermánska ul., sobota 6.12. od 19:00

Nitrania majú za sebou úspešný zápas na domácej palubovke, keď v stredajšom 18. kole porazili basketbalistov Handlovej a pripísali si svoje druhé víťazstvo v tejto sezóne. „Nitra doma naplno ukázala svoj potenciál, keď zdolala v ostatnom zápase favorita z Handlovej a zverenci skúseného trénera Ľubomíra Urbana nebudú chcieť doma predať svoju kožu lacno,“ hovorí o nitrianskom družstve František Kubala, manažér Karlovky. 

Práve Karlovku budú totiž Nitrania hostiť v sobotňajšom zápase. Zverenci Milana Černického majú za sebou druhé bratislavské derby, v ktorom podľahli Interu Bratislava o 21 bodov, avšak tri štvrtiny zápasu držal nováčik s majstrom krok. V stredu sa Karlovke síce nezranil žiadny hráč, no v sobotu proti Nitre nenastúpia Filip Lehman s Richardom Kucsom, ktorí sú dlhodobejšie mimo hry. „Napriek dvom výhram v prvej polovici súťaže nad naším sobotňajším súperom očakávam v Nitre ťažký a vyrovnaný duel, ktorý sa môže rozhodovať až v samom závere. Verím, že naši tréneri dobre pripravia chalanov na tento dôležitý zápas. Kľúčom k úspechu by malo byť dôsledné defenzívne pokrytie oboch amerických legionárov, ako aj Romana Vida,“ dodáva k sobotňajšiemu zápasu František Kubala. „Po víťaznom stretnutí proti nám nastúpi súper, ktorého by sme radi porazili. Karlovka sa zlepšuje od zápasu k zápasu a majú za sebou pekné výsledky, ale myslím si, že záleží len na nás, ako sa dokážeme koncentrovať celý zápas a vyhnúť sa hluchým pasážiam. Hlavné bude tiež hrať o trochu viac kolektívne ako v predošlom stretnutí. Ak sa nám to podarí, určite vyhráme a dáme našim fanúšikom príjemný darček na Mikuláša," povedla o zápase hráč Nitry, Marián Kysela.

Nitra – Karlovka v sezóne 2014/2015: 71:76 (d), 60:67(v) Čítaj viac 

Zdroj: basketliga.sk