Proti Handlovej o tretí triumf za sebou
13. januára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava si v stredajšom stretnutí 26. kola Eurovia SBL zmerajú sily s tímom MBK Handlová. Začiatok duelu v Športovej hale prof. Rovného FTVŠ na Lafranconi je o 18.30 h.

Eurovia SBL - 26. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Handlová (streda, 18.30 h)
rozhodujú: Šarišský, Kurpaš, Hricišin

Zápas tabuľkových susedov, ktorý bude priamym súbojom o štvrté miesto v tabuľke, sľubuje zaujímavý duel. Obe vzájomné stretnutia v doterajšom priebehu sezóny vyhrala Karlovka, ktorá najskôr "baníkov" zdolala v 8. kole na domácej palubovke 81:73 a potom uspela aj v odvete u súpera v 17. kole 89:73. V priebehu decembra prišlo na handlovskej lavičke k zmene na trénerskom poste, keď Ľudovíta Smačka vystriedal Branko Maksimovič. Pod vedením srbského kouča sa zlepšila nielen hra MBK, ale aj výsledky. Z posledných šiestich duelov vyhrali "baníci" štyri, naposledy v sobotu triumfovali na palubovke Banskej Bystrice 89:86. Maksimovič bol spokojný so zlepšeným výkonom mužstva v druhom polčase. "Už som hovoril, že tréner Banskej Bystrice robí veľmi dobrú robotu, sledoval som viacero zápasov tohto tímu, ale hráči neplnia pokyny trénera. Banská Bystrica hrala v prvom polčase veľmi dobre, my sme nebehali, nebojovali a nehrali sme. V druhom polčase sme sa vrátili späť do zápasu a teraz to môže vyzerať tak, že my sme vyhrali, Bystrica prehrala, a že to bolo jednoduché. Nie je to však tak, pokiaľ si Bystrica udrží 100-percentný výkon počas celého zápasu, môže vyhrať akýkoľvek zápas. Bol to dobrý zápas, Bystrica bojovala o každú loptu, bolo to napínavé až do konca, divákom sa to muselo páčiť," povedal po stretnutí handlovský kouč.

Premiérový duel v drese MBK odohral v sobotu Saša Djordjevič a zaznamenal v ňom 16 bodov. Dvadsaťdeväťročný a 190 centimetrov vysoký srbský rozohrávač doteraz pôsobil v najvyššej srbskej súťaži, keď hrával za KK Sloga Societe Generale Kraljevo (priemerne: 33,9 minút, 12,9 bodu a 6,5 asistencie na zápas). V súboji proti Karlovke sa už nepredstaví americký rozohrávač Jay Wisseh, ktorý neprešiel skúškou a v klube skončil.

Karlovka má za sebou veľmi vydarený týždeň. Najskôr v stredu po výbornom výkone zdolala Banskú Bystricu rozdielom triedy 91:67, keď s 31 bodmi zažiaril rozohrávač Michal Kožár. V sobotu nováčik uspel aj na horúcej pôde Levíc, kde po dramatickom priebehu vyhral 79:78 po predĺžení. Proti Handlovej bude v zostave chýbať dlhodobo zranený Filip Lehman, ktorý by sa mal na prelome januára a februára podrobiť operácii krížneho väzu v kolene. Po chorobe však už bude k dispozícii Dalibor Hlivák a možno už aj uzdravený Richard Kucsa, ktorý v posledných týždňoch naplno trénoval a o jeho štarte sa rozhodne tesne pred zápasom. "Uvedomujeme si dôležitosť stretnutia, ale neberieme to tak, že to je súboj o štvrté miesto v tabuľke. Na Handlovú sa pripravujeme poctivo ako na každého súpera. Je pravda, že so zmenou trénera začali ´baníci´podávať lepšie výkony a s nimi prišli aj víťazstvá. My však máme s Handlovou pozitívnu bilanciu. Očakávame vyrovnaný zápas, verím, že so šťastným koncom pre nás. Nálada v mužstve je po posledných výhrach dobrá. Hráčom basketbal chutí, vidno na nich, že sa hrou bavia na zápasoch i tréningoch," povedal pred stredajším duelom asistent trénera Karlovky Peter Ivanovič.

Aktuálna súpiska MBK Handlová:
#1 Miroslav Mátych    Slovensko R 186 cm
#5 Saša Djordjevič    Chorvátsko R 190 cm
#6 Luka Drezga    Chorvátsko K 195 cm
#8 Krsto Bjelica    Chorvátsko R 191 cm
#9 Miloš Djurišič    Čierna Hora K 194 cm
#10 Ondrej Haviar    Slovensko R 175 cm
#12 Ondrej Šoška    Slovensko P 208 cm
#13 Preston Purifoy    USA P 203 cm
#17 Michal Dolník    Slovensko P 206 cm
#24 Nemanja Gudžič    Chorvátsko K 202 cm
#28 Bojan Stanojevič    Chorvátsko P 205 cm
#95 Boris Belavý    Slovensko K 200 cm

KARLOVKA DO TOHO !!!