Proti Handlovej v snahe nadviazať na výkon z Levíc
28. októbra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava budú mať v stredu štvrtý pokus o prvé domáce víťazstvo v novej sezóne SBL, keď v Športovej hale prof. Rovného FTVŠ UK na Lafranconi privítajú od 18.30 h tím MBK Handlová.

Eurovia SBL - 8. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Handlová (18.30 h)
Rozhodujú: Kúkelčík, Turčin, Holländer (komisár Kuzmiak)

"Baníci" sa nesú na víťaznej vlne, keď pred týždňom zdolali v 105. hornonitrianskom derby Prievidzu 72:66 a v sobotu si poradili aj s ŠKP Banská Bystrica (87:68). Tréner Ľudovít Smačko si po stretnutí s Bystričanmi pochvaľoval kvalitnú prácu svojich zverencov v defenzíve. "Veľmi dobrou kolektívnou obranou sme dostávali súpera pod tlak a výborným vstupom do druhého polčasu sme si vytvorili vyše 20-bodový náskok, ktorý bol rozhodujúci. Veľmi ma teší, že dostali príležitosť všetci hráči," uviedol po stretnutí Smačko, ktorého doplnil stredný rozohrávač Ondrej Haviar: "Odohrali sme výborný zápas, ktorý sme rozhodli v tretej štvrtine, keď sme si veľmi dobrou obranou dokázali vytvoriť rozhodujúci náskok.“ Handlovej patrí s bilanciou 3 výhry, 4 prehry v tabuľke Eurovia SBL priebežná šiesta priečka.

Karlovka predviedla v sobotu v Leviciach bojovný výkon, podľa asistenta trénera Petra Ivanoviča odohral nováčik doteraz najlepší zápas v novej sezóne. Duel sa skončil víťazstvom domáceho celku 93:81, najlepším strelcom Karlovky bol s 23 bodmi tvorca hry Róbert Bečarik. "V sobotu v Leviciach sme síce ťahali za kratší koniec, ale bol to náš doposiaľ najlepší zápas v SBL. Proti Handlovej chceme nadviazať na dobrý bojovný výkon. Sme si vedomí útočnej sily zahraničných hráčov súpera, na druhej strane však budeme hnaní túžbou zaknihovať si prvé víťazstvo na domácej palubovke," doplnil Peter Ivanovič. Hrať nebude Viktor Dědeček, pivot Karlovky berie antibiotiká a do priebehu zápasu s určitosťou nezasiahne. Všetci ostatní hráči sú zdravotne v poriadku.

Súpiska MBK Handlová pre sezónu 2014/15:
#1 Miroslav Mátych     Slovensko     R     186 cm
#6 Luka Drezga            Chorvátsko    K     195 cm
#8 Krsto Bjelica            Chorvátsko    R     191 cm
#9 Miloš Djurišič         Čierna Hora   K     194 cm
#10 Ondrej Haviar       Slovensko       R     175 cm
#12 Ondrej Šoška         Slovensko        P    208 cm
#13 Preston Purifoy      USA                  P    203 cm
#17 Michal Dolník       Slovensko        P    206 cm
#24 Nemanja Gudžič   Chorvátsko      K    202 cm
#28 Bojan Stanojevič   Chorvátsko      P    205 cm
#95 Boris Belavý            Slovensko        K    200 cm

KARLOVKA DO TOHO !!!