Proti Interu rozhodla až záverečná štvrtina
03. decembra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava po bojovnom výkone prehrali v stredajšom mestskom derby s favorizovaným Interom 60:81. Nováčik držal krok s úradujúcim majstrom tri štvrtiny, v záverečnej časti sa prejavili väčšie skúsenosti na strane súpera, ktorý rozhodol o víťazstve aj zásluhou zlepšenej streľby spoza trojkového oblúka.

Eurovia SBL - 18. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - Inter Incheba Bratislava 60:81 (19:25, 36:43, 55:63)
Zostava a body Karlovky: Židzik 17 (10 doskokov), Žilík 16, Hoferica 12, Bečarik 6, Kožár 5 (Hlivák 4, Doležaj 0, Dědeček 0, Stránsky 0, Krajčír 0, Michálek 0), najviac bodov Interu: Starosta 20 (12 doskokov), Miloševič 17, Baldovský a Babič po 13.

TH: 14/10 - 18/12, fauly: 18 - 16, trojky: 4 - 9, pred 300 divákmi rozhodovali Margala, Lamoš, Holländer.

Hlasy po zápase:
Milan Černický, tréner Karlovky: "Favoritovi sme chceli byť čo najzdatnejším súperom, čo sa nám tri štvrtiny aj darilo. V jeden moment sme stiahli manko na tri body, ale Inter vždy vedel zakontrovať a odskočil nám na väčší rozdiel v skóre. Hostia nám robili problém najmä vo fyzickosti, úspešne sa prienikmi tlačili do koša, z čoho rezultovali naše fauly. Inter bol kvalitnejší aj v podkošovej hre a to rozhodlo. Konečné skóre až tak nezodpovedá priebehu duelu , v závere som dal šancu aj mladým hráčom z lavičky."

Róbert Bečarik, hráč Karlovky: "S Interom sme držali krok tri štvrtiny, darilo sa nám ubrániť aj kľúčového hráča hostí Starostu. V záverečnej štvrtine rozhodli väčšie skúsenosti na strane súpera, ktorý rozhodol o víťazstve aj zásluhou zlepšenej streľby spoza trojkového oblúka."

František Rón, tréner Interu: "Tak, ako sme očakávali, Karlovka hrala sympatický basketbal s veľkým nasadením a bez rešpektu. Hráčov sme upozorňovali, že to nebude ľahký zápas aj preto, že súperovi dodali sebavedomie víťazstvá nad Levicami a v Handlovej. Napriek tomu sa mi zdalo, že niektorí moji zverenci si mysleli, že dnes vyhráme profesorským basketbalom. Chýbala nám disciplína, hlavne v útočnej fáze sme si vymýšľali veci, ktoré by sme si proti iným tímom nemohli dovoliť. Síce sme napokon vyhrali rozdielom 20 bodov, výsledok však nezodpovedá priebehu zápasu."

Ondřej Starosta, hráč Interu: "Bol to náročný zápas, domáci nám to sťažili až do záverečnej štvrtiny, kde napokon rozhodli aj väčšie skúsenosti na našej strane. Karlovka hrala výborne, všetka česť. Mali sme síce oklieštenú zostavu, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Myslím, že diváci videli kvalitný basketbal a dobré derby."